Війна на Сході: ворог намагався замінувати позиції прикарпатських гірських штурмовиків


Бойовики проросійських незаконних збройних формувань здійснили дистанційне мінування позицій Коломийської 10 окремої гірсько-штурмової бригади у районі населених пунктів Торецької міської територіальної громади на Донеччині.

Міна ПОМ2. Фото: пресслужба 10 огшбр

Про це повідомили у пресслужбі бригади.

Як було зазначено, мінування здійснювалось мінами ПОМ 2, запущеними з ручних протитанкових гранатометів РПГ-7 з боку селища Шахти 6/7 (передмістя окупованої Горлівки).

Міна ПОМ2. Фото: пресслужба 10 огшбр

Прикарпатські гірські штурмовики стверджують, що міни ПОМ 2 модифікації Р1БС, якими ворог намагався замінувати позиції наших військ, були виготовлені у 2002 році, а на озброєнні збройних сил Російської Федерації перебувають з грудня 1997 року. Україна ж такі міни на озброєнні не має і не застосовує. Відтак, міни, про які йдеться, є доказом російської військової присутності на тимчасово окупованій території Донецької області.

На щастя, міни не встигли завдати шкоди нашим військовим. Їх було вчасно знешкоджено саперами.

Міна ПОМ2. Фото: пресслужба 10 огшбр

Зауважимо, за інформацією пресслужби Операції об’єднаних сил, за минулу добу ворог також кілька разів обстріляв позиції наших військ у районі населених пунктів, де виконують завдання за призначенням хлопці з «десятки», з мінометів. Зокрема, біля населеного пункту Новгородське Торецької міської територіальної громади ворог відкривав вогонь з мінометів калібру 82 міліметри. Крім того, бойовики застосували міномети калібру 120 міліметрів для обстрілу позицій наших військ у районі селища Шуми та двічі – у районі населеного пункту Південне Торецької міської територіальної громади Донецької області.

Нагадаємо, 10 окрема гірсько-штурмова бригада має пункт постійної дислокації у місті Коломия, на Прикарпатті. В даний час виконує завдання за призначенням в рамках Операції об’єднаних сил на території Донецької області.

 

Фото: пресслужба 10 огшбр25 Червня 2021 p.
©http://briz.if.ua/