Куди зникли гроші або «відкладений платіж» від Івано-Франківського «Електроавтотрансу»


Куди зникли гроші або «відкладений платіж» від Івано-Франківського «Електроавтотрансу»Протягом кількох місяців один з валідаторів, що встановлені у автобусах та тролейбусах міського комунального громадського транспорту міста Івано-Франківська для забезпечення можливості оплати проїзду за допомогою банківської карти або транспортної картки «Галка», працював, як то кажуть в холосту.

Як повідомили у комунальному підприємстві «Електроавтотранс», що обслуговує міські комунальні автобусні та тролейбусні маршрути, через помилку банківського рідера валідатор оплату проїзду фіксував, проте дані на сервер банку не вивантажував. Тобто люди, оплачуючи проїзд, фактично їхали безкоштовно.

Халепа сталася днями. Валідатор закрили. Як наслідок, у людей, які користувались ним для оплати проїзду, раптом списало кошти за деякі попередні поїздки. Для декого це вилилось у досить відчутну суму.

У людей, які звикли контролювати свої витрати через електронні сервіси така ситуація викликала різні - зазвичай, не дуже хороші, думки. Хтось навіть запідозрив шахрайство з боку КП «Електроавтотранс». А хтось навіть кинувся блокувати свою банківську картку, побоюючись, що її зламали хакери. «Вчора сиджу працюю дома за ноутом і приходить повідомлення про зняття оплати за проїзд в комунальному транспорті ІФ з моєї банківської картки. Пригадую, я колись оплачував проїзд карткою через пей-пас, але яким чином система запам'ятала і знову списала кошти? До слова, я в червні ще не користувався ні разу комунальним транспортом.  В результаті - банк в шоці, розбирається з фіктивною транзакцією, карта заблокована з міркувань безпеки ... КП «Елетроавтотранс», що у вас відбувається? з кожного по 5 грн. і буде мільйон?» - висловив своє обурення з даного приводу користувач Олександр Дутка у групі «Комуналка ІФ» у фейсбуці.

Куди зникли гроші або «відкладений платіж» від Івано-Франківського «Електроавтотрансу»

В принципі нічого страшного не сталося. Люди втратили лише ті гроші, які раніше вже «сплатили». Але є одне «але». Подібні ситуації суттєво підривають довіру людей до систем електронної оплати проїзду у транспорті, ідеї електронного квитка і взагалі цифровізації як такої. «Чим більше «країна в смартфоні», тим веселіше. Крайнього не знайти...», - написала свій коментар під постом Олександра Дутки користувачка фейсбуку Наталія Герега. «Також підозрюю що коли скануєш двічі ( ну якщо не впевнений що провело операцію), то і знімає двічі....Де правда?» - вторить їй користувачка Наталія Чейківська.

Куди зникли гроші або «відкладений платіж» від Івано-Франківського «Електроавтотрансу»24 Червня 2021 p.
©http://briz.if.ua/