Представникам прикарпатських громад розповіли про земельні ресурси


Представникам прикарпатських громад розповіли про земельні ресурсиСемінар для представників громад Івано-Франківської, Закарпатської та Тернопільської областей, присвячений питанням землі та інших природних ресурсів в громадах, відбувся днями з ініціативи Програми "U-LEAD з Європою".

Про це розповіли в Івано-Франківському регіональному офісі Програми.

Як зазначається, присутній на семінарі радник Івано-Франківського РО Максим Чопей розповів, що це п'ятий та завершальний у низці вебінарів для громад, які відібрала Програма "U-LEAD з Європою" для навчання. Громади, які брали активну участь у заходах, отримають відповідні сертифікати. А щоб надалі отримувати експертну підтримку у сфері просторого планування громади мають виконати певні завдання.

Крім того, під час зустрічі разом з досвідченими експертами Катериною Степчук та Тетяною Данилів громади розглянули структуру земельних ресурсів України, дізналися більше про інші природні ресурси в громаді, їх використання, законодавчі можливості для ефективного управління земельними ресурсами, використання ГІС систем для ефективного обліку ресурсів тощо.

Тетяна Данилів торкнулася питання цінності землі та пріоритетів в її використанні. Вона розповіла, що громади мають ефективно використовувати природні ресурси, турбуватися про очищення води та вберегтися від деградації чорноземів. Потрібно не лише думати про те, що відбувається зараз, але й планувати життя в громаді наперед, в тому числі й у сфері просторого планування.

У свою чергу, Катерина Степчук розповіла про зміни в земельному законодавстві та чого очікувати від 2021 року.

 

Довідка:

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.23 Червня 2021 p.
©http://briz.if.ua/