Оприлюднено нові граничні ціни на бензин та дизпаливо в рамках державного регулювання


Оприлюднено нові ціни на бензин та дизпаливо в рамках державного регулюванняМіністерство економіки України встановило нові граничні ціни на бензин та дизельне пальне в межах державного регулювання цін.

Про це повідомили у пресслужбі Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Як зазначнається, на підставі розрахунків акціонерного товариства НАК «Нафтогаз України» визначено середню вартість 1 літра дизельного палива, яка становить 22,09 гривень, та 1 літра бензинів автомобільних, яка становить 25,82 гривень.

З урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на «звичайний» бензин на автозаправних станціях не повинна перевищувати 30,82 гривень за літр, на «звичайне» дизпаливо – 29,09 гривень за літр.

В обласному ГУ Держпродспоживслужби нагадали, що 2 червня цього року Уряд вніс зміни до державного регулювання цін на бензин та дизпаливо. Відповідно, вартість палива тепер розраховується «Нафтогазом» з урахуванням витрат на зовнішнє логістичне забезпечення та інших витрат, передбачених зовнішньоекономічним договором у сумі 27 доларів за тонну.

Як вже зазначалося, відповідно до роз’яснення Мінекономіки, тимчасове державне регулювання цін поширюється на автомобільні бензини та дизельне паливо, включені до Переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», а саме на: бензин марки А-92, бензин марки А-95 та дизельне пальне.

Під встановлення максимальної торгівельної надбавки не підпадає «брендове преміальне» пальне з покращеними показниками якості та позначення (маркування) якого включає певну торгову марку (товарний знак), що пропонується на автозаправних станціях для автомобілів преміум сегменту за вищою ціною ніж соціально значуще пальне.

Фото з відкритих джерел ілюстративне

 17 Червня 2021 p.
©http://briz.if.ua/