Три прикарпатські громади співпрацюватимуть з данським муніципалітетом


Три прикарпатські громади співпрацюватимуть з данським муніципалітетомТри територіальні громади з Прикарпаття за сприяння Програми "U-LEAD з Європою" налагоджуватимуть співпрацю з муніципалітетом Гульборгсунн, що в Данії.

Про це повідомили в Івано-Франківському регіональному офісі Програми, йдеться про Галицьку, Городенківську та Долинську міські територіальні громад.

Раніше вказані громади було відібрано для такої співпраці поруч ще з шістьма територіальними громадами з західних областей України, серед яких - Горінчівська, Свалявська, Ясінянська громади Закарпатської області та Глибоцька, Новоселицька, Хотинська громади Чернівецької області.

Програма співпраці розрахована на два – 2021 – 2022 – роки, в ході яких представники вказаних громад та муніципалітет Гульборгсунн (Данія) обміняються досвідом щодо залучення громадян до прийняття рішень та побудови сприятливого для бізнесу середовища. Одночасно відбуватиметься робота з напрацювання ідей для втілення спільних проєктів.

Як зауважила керівниця відділу регіональної діяльності Програми «U-LEAD з Європою» Олена Томнюк, такий проєкт допоможе українським громадам ефективно розвивати нові можливості завдяки прямому контакту з данським муніципалітетом. Також громади отримають досвід управління європейськими містами.

В регіональному офісі Програми відзначили, Карпатський регіон не випадково було обрано дляспівпраці з європейськими партнерами, оскільки Карпати можна назвати «українським хюґе» (данське слово, яке означає настрій затишку та комфортного спілкування з почуттям добробуту і задоволення - ред.).

В ході ознайомчої бесіди представників громад з данськими партнерами мер муніципалітету ГульборгсуннДжон Бреддеррозповів про свою громаду. Зауважив, що очолюваний ним муніципалітет співпрацює з різними проєктами – починаючи від туризму і закінчуючи шкільною освітою. Гульборгсунн — це муніципалітет у регіоні Зеландія королівства Данія.  Це - центр транспортних європейських коридорів. Утворення муніципалітету відбулося у 2007 році унаслідок реформи. Це сільський муніципалітет, 80 % якого вкрито лісами та сільгоспугіддями. Очільник муніципалітету сподівається на плідний обмін досвідом з українськими колегами, адже виклики, які стоять перед європейськими громадами, є схожими, тому міжнародна співпраця є на часі.

Проєкт покликаний посилити спроможність, а співпраця ґрунтуватиметься на основі моделі навчання «рівний-рівному». У її межах передбачаються візити до Данії, тренінги, стажування, дискусійні форуми тощо. Також йдеться про мережу партнерства та платформу для обміну найкращими практиками. 



17 Червня 2021 p.
©http://briz.if.ua/