В поліклініках Івано-Франківська дійсно скоротять до 200 працівників. Більшості з них обіцяють знайти роботу


В Івано-Франківських поліклініках дійсно планують скоротити майже 200 працівників.

В поліклініках Івано-Франківська дійсно скоротять до 200 працівників. Більшості з них обіцяють знайти роботу. Фото зі сторінки Руслана Марцінківа у фейсбуці

Про це повідомив сьогодні Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

З його слів, відповідне питання було обговорено сьогодні на спеціальній нараді за участю самого міського голови, його заступника Олександра Левицького, начальниці Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марії Бойко, директорки КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради» Ольги Сачук та головного лікаря КНП «Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня» Тараса Масляка.

Раніше інформація про можливе скорочення майже 200 працівників КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради» з’явилася в іванофранківських мас-медіа та соціальних мережах і встигла вже набути значного резонансу у суспільстві. Люди висловлювали обурення з приводу того, що таке відбувається в період пандемії COVID-19. Крім того, інформація поширилася напередодні Дня медичного працівника, який, зауважимо, відзначатиметься 20 червня.

Як пояснив міський голова, корінь проблеми слід шукати не на місцевому, а на загальнодержавному рівні – в сутності медичної реформи. Зі слів Руслана Марцінківа, Національна служба здоров’я суттєво скоротила фінансування для забезпечення спеціалізованих працівників у поліклініках. Медична реформа і всі її складові - на практиці. НСЗУ суттєво скоротило фінансування для забезпечення спеціалізованих працівників у поліклініках. Майже 200 працівників…опинилися без фінансування на зарплату», - зазначив мер на своїй сторінці у фейсбуці. Мер зауважив, що більшість працівників, які підлягають скороченню – не є медиками. Це – столярі, реєстратори, технічні працівники. Втім, 35 з них – це все ж таки профільні лікарі.

Як стверджує міський голова, на нараді було вирішено більшість працівників, що їх буде скорочено з міських поліклінік влаштувати на роботу за спеціальністю до КНП «Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня». «Більшість із тих працівників будуть забезпечені профільною роботою у КНП «Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня». Саме таке рішення ухвалили на спільній нараді. А на останок залишається сказати лише одне - вкотре проблеми державного рівня доводиться вирішувати місту», - прокоментував ситуацію Руслан Марцінків.

 

Фото зі сторінки Руслана Марцінківа у фейсбуці16 Червня 2021 p.
©http://briz.if.ua/