На Прикарпатті керівник підрозділу держпідприємства разом з двома підприємцями крали гравій у промислових масштабах


На Прикарпатті керівник підрозділу держпідприємства разом з двома підприємцями крали гравій у промислових масштабах. Фото з відкритих джерел ілюстративнеПрикарпатські правоохоронці викрили схему незаконного видобутку піщано-гравійної суміші у промислових масштабах.

Про це повідомили у пресслужбі обласної прокуратури.

Як зазначається, правоохоронці встановили, що керівник підрозділу державного підприємства, що здійснює розробку родовищ будівельних матеріалів, маючи у своєму віданні родовище корисних копалин та відповідний спецдозвіл на користування надрами, вирішив незаконно збагатитися шляхом привласнення піщано-гравійної суміші.

З цією метою він залучив до протиправної діяльності двох суб’єктів господарювання, організував їм безперешкодний доступ до родовища та можливість здійснювати видобуток піщано-гравійної суміші поза бухгалтерським обліком та купувати її за цінами гравію відсіяного (розубоженого), вартість якого значно менша від вартості піщано-гравійної суміші. В подальшому видобутий гравій ділки реалізовували кінцевим споживачам.

Для маскування злочинної діяльності під законну господарську підозрювані уклали відповідні договори.

Внаслідок протиправної діяльності ділків державі було спричинено збитки на суму 246 тисячі гривень.

За процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури трьом учасникам організованої групи, серед яких - начальник відокремленого структурного підрозділу вказаного вище держпідприємства та двоє фізичних осіб-підприємців, повідомлено про підозру у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовим становищем та службовому підробленні (частина 5 статті 191, частина 3 статті 28, частина 1 статті 366 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування здійснює Слідче управління Головного управління Національної поліції в області за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України.

 

Фото з відкритих джерел ілюстративне15 Червня 2021 p.
©http://briz.if.ua/