На Прикарпатті система зовнішнього оцінювання працює на межі внутрішніх можливостей - Богдан Томенчук


Система зовнішнього незалежного оцінювання працює на межі внутрішніх можливостей, - стверджує директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук.

На Прикарпатті система зовнішнього оцінювання працює на межі внутрішніх можливостей - Богдан Томе

Своїми міркуванням з даного приводу він поділився вчора, на пресконференції, присвяченій проміжним підсумкам проведення цьогорічного ЗНО на Прикарпатті.

«Я хочу почати свою пресконференцію з того, про що тисячі разів вже попереджав, а нарешті воно відбувається настільки, що ми хочемо про це заявити вголос. Система зовнішнього оцінювання працює на межі внутрішніх можливостей. Повірте мені, щороку ми робили подвиг то один, то другий, то третій. То пандемія, то ще щось – ми з того виплутувалися. Зараз нам потрібна реакція суспільства на ту ситуацію, у якій ми перебуваємо. Все гаразд. Все пройшло слава Богу. Але щороку наш подвиг наступного року стає нашим обов’язком, а людські можливості не є невичерпними», - зазначив директор Івано-Франківського РЦОЯО.

З його слів, сьогодні в Центрі фактично працюють 17 людей. Цьогоріч їм довелося протестувати 50 тисяч абітурієнтів, що з урахуванням кількості тестувань, у яких брав участь кожен абітурієнт, становить загалом близько 150 тисяч тестувань.

Як стверджує пан Томенчук, сьогодні не стоїть питання збільшення штатної чисельності очолюваного ним Центру, оскільки в умовах суцільної комп’ютеризації процесу вказаної вище кількості працівників цілком достатньо для організації роботи, що засвідчило проведення ЗНО як цьогоріч, так і в минулих роках.

Проблема полягає у низькій оплаті праці персоналу Івано-Франківського РЦОЯО.

«Я знаю, які зарплати у людей. Це навіть смішно признаватися комусь, за які гроші ці люди працюють і здійснюють рік від року 50 і більше тисяч прийомів. Це ж колосальна робота – 17 чоловік. Зареєструвати на кожен екзамен, закодувати, зашифрувати, прийняти іспити, розіслати викладачам, перевірити і назад отримати і розставити оцінки – 17 чоловік. Колосальна робота, але 17 чоловік справляються», - зауважив з данного приводу присутній на пресконференції заступник голови Івано-Франківської обласної ради Микола Палійчук.

Як стверджує Богдан Томенчук, ресурси для підвищення заробітної платні працівникам регіональних центрів оцінювання якості освіти сьогодні є. «В першу чергу ми минулого року викинули 51 мільйон гривень в болото, коли відміняли пробне тестування. Цього року ми викинули в болото – ми не рахували, скільки грошей, але дуже багато грошей пішло через те, що математика як ДПА у формі ЗНО була відмінена і ми мали фактично порожні аудиторії», - розповів директор Центру. Він зауважив, що лише за кошти в сумі 51 мільйон гривень, що їх держава торік змушена була повернути абітурієнтам через скасування пробного тестування, можна було втричі збільшити заробітню платню усім працівникам системи ЗНО.

З його слів, на сьогоднішній день система зовнішнього оцінювання на Прикарпаття тримається на двох речах: відповідальному ставленні до роботи людей – таких, на приклад, як директор Івано-Франківського ліцею імені Романа Шухевича Геннадій Косар, який вчора провів вже соте тестування в рамках ЗНО, про що вже писав БРІЗ, а також підтримці обласної влади. Як вже зазначалося, Прикарпаття є єдиною областю, де обласна рада ухвалили програму підтримки зовнішнього незалежного оцінювання. І така програма є дійсно дуже дієвою, хоча її і ухвалено не в повному обсязі. «Треба хотіти і треба більше таких людей, як Богдан Михайлович. Все буде успішно. Я давно про це говорю і розказую, що наш Центр приклався до зовнішнього незалежного оцінювання дуже багато і зробив його таким, як є в Україні. Прийнамні чесним справедливим і діти мають можливість через знання вступати до вищих навчальних закладів. Тому область і дальше буде підтримувати Богдана Михайловича. Звертаюся до всіх викладачів, вчителів, будемо підтримувати, бо цю реформу не можна забути», - підтримав, у свою чергу, директора Івано-Франківського РЦОЯО Микола Палічійчук.

 

Фото: Сергій БІЛИЙ11 Червня 2021 p.
©http://briz.if.ua/