Христина Мохнацька розповіла про події на Евересті


Скандал щодо підкорення найвищої вершини світу Евересту івано-франківською альпіністкою Христиною Мохнацькою розгорнувся до всеукраїнських масштабів.

Багатьох цікавить лише  одне: підкорила гору  Христя , чи ні?

Врешті, оговтавшись після складного гірського походу, Христина Мохнацька сама написала пост  про те, що сталося на вершині та виставила відео, де один. з шерпів розповідає про подію.

«Пройшло 4 дні.... Нарешті я оговталася. Я прошу всіх дочитати до кінця і переглянути відео! Обвинувачень, брехні, образ, принижень я начиталась досить!

Перш ніж звинувачувати когось, робити гидотні відео, публічно принижувати потрібно дізнатися правду, причину! Хто так зробив, для мене не є люди які дійсно люблять гори, які розуміють що може статися будь що!

Я не хочу робити з себе героя, але Калдін мій гід наполіг зробити відео, для того, щоб припитини цей срач, ці незрозумілі образи!

1 червня... Світанок... Штурм вершини... Висота 8780м.я бачу ціль, але мій гід Калдін каже, що йому погано, його дуже болить голова і він не може йти. Я в розпачі...Дава мій другий шерпа, каже щоб я йшла за ним... а Калдіна лишити тут, я у відчаї залишаю Калдіна і йду за Давою... Всі ці долі хвилини мене мучить совість, що я залишила Калдіна одного, та ще й без чаю, він був в мене і аптечки.Дава швидко пішов вперед, багато людей, вітер.... Одні спускаються, одні піднімаються, розминутися важко... Я Дава не наздогнала... Він вже на вершині, а я ще порпаюся між мотузками і людьми... Ось ось вершина...метрів 15-10 до вершини я роблю фото Дави, себе і розумію що Калдін там один... Ну не можу я... Не можу я тут робити  фото, відео, радіти і робити вигляд що все ок.. Якщо там... Може статися будь що... Я почала самотужки спускатися...Дава залишився на верху... Калдін сидів і чекав мене... Я прийшла до нього, дала йому чай, таблетки (мала з собою величезну аптечку, це бачили багато хто), дала ще одні рукавиці і почала пакувати наплічник. Взяла рацію у Таші (організатор нашої групи) і сказала що Вершина!Взявши себе в руки і допомогла Калдіну почали вертатися назад. На зустріч я зустріла дівчину з України, яка йшла на вершину, вона мене побачила що я вертаюся... (мабуть звідси пішли корні). Ми спускалися довго, Калдін не мав сили. Але ми спустилися на відмітку 8500 Балкон, там довго сиділи, Калдін себе почав почувати краще, Дава ще так і не вернувся... Я довго сиділа, милувалася, заспокоювала себе, і розуміла...що вершина або є, або ні... Але мені тоді це не було важливо! Я  була спокійна за Калдіна, але хотіла швидше спуститися до 4 табору, і там щоб він відпочив...

До 21 години ми спустилися до 2 табору. Ура! Нарешті! Всі можуть  відпочити...

2 червня 8.00 ми стартуємо до Базового табору Еверест 5362м.

Зв'язку інтернету ж у мене немає, я нічого не знаю... До табору ми спустилися десь година 15.30.Відкриваю інтернет, і розумію... Христя тебе немає.. Стерли з лиця  землі... За що? Чого? Чому? Хто?

3 ночі а я не сплю... Все читаю, і читаю... Плачу... Шок... Калдін теж немає сну... Каже давай пиши все як є... Як було... Що зі мною. Сталося, що через мене таке відбулося! Ти заради мене свою мрію загубила... Ти мій герой! Заспокоював мене довго... Я ні, я чекала, я хотіла бачити... Що буде відбуватися дальше...кожен показав своє обличчя! Я цьому дуже рада!».

В будь-якому випадку вчинок  альпіністки заслуговує на повагу та пошану.

«Для мене вершина є! Я була на вершині світу! Для мене найбільше досягнення, що з Калдіном нічого не сталося! Я дякую Богу за все! За цей урок! За людей які підтримали, які принижували! За все!

Я дякую всім спонсорам які підтримували мене і досі це роблять! Я дякую справжнім друзям! Дякую!

Я горжуся тим, що я все пройшла пішки! З Лукли до Бозового табору Еверест, до вершини, назад до Базового і до Лукли! А інші на гелікоптері з 2 табору і до Катманду! Невже це так в гори ходиться?! 🤔

Чи зарахують мені вершину? Я не знаю... Мені це не головне! Я там була...»,- зазначила іванофранківка.

Після оприлюднення інформації про «вершину світу»  сторінка  Христі Мохнацької в соціальній мережі «Фейсбук» виявилась недоступною.

 4 Червня 2021 p.
©http://briz.if.ua/