Прикарпатські рятувальники систематично проводять комплексні профілактичні відпрацювання населених пунктів з метою запобігання випадків виникнення пожеж і загибелі людей на них.


Такі відпрацювання сьогодні відбулися у селі Незвисько Коломийського району,селі Горохолина Івано-Франківського району,та селі Новоселиця Богородчанського району. До таких відпрацювань рятувальники залучають соціальних працівників,поліцейських та працівників електро та газового господарства.  Під час відпрацювань рятувальники спілкувалися з найширшими верствами населення – під час живої безпосередньої розмови рятувальники не тільки нагадали людям, що найпоширенішою причиною пожеж у побуті є саме необережність, халатність і легковажне ставлення до власної безпеки, і винуватцями лиха є самі люди, які нехтують елементарними правилами пожежної безпеки. В ході відпрацювання також проводиться широка профілактична та роз’яснювальна робота серед мешканців з питань пожежної безпеки, при цьому особлива увага приділялась питанню безпечної експлуатації електроприладів, газового обладнання, систем опалення та порядку дій у разі виникненні надзвичайних ситуацій і пожеж. Власникам помешкань пояснюють, що саме несправність електрогосподарства, опалювальних приладів та печей стає причиною пожеж, в яких знищується роками нажите майно, а самі люди наражаються на смертельну небезпеку. При цьому особлива увага звертається на людей похилого віку, неблагополучні сім’ї та багатодітні родини.Рятувальники також нагадали мешканцям села правила поводження при виявленні вибухонебезпечних і підозрілих предметів, пояснили шкоду від спалювання сухої трави та чагарників, а також підкреслили, до якої біди можуть призвести залишені малолітні діти у своїх домівках без нагляду дорослих. Щоб правила безпечної поведінки завжди були під руками, рятувальники роздали людям листівки застережуючого характеру. Хочеться сподіватися, що після таких заходів мешканці населених пунктів відповідальніше ставитимуться до власного життя та здоров’я, а кількість пожеж, відповідно, зменшиться. Такі відпрацювання є дуже корисними для людей, які можуть безпосередньо поспілкуватися з представниками відповідних служб і почути, що їхня безпека залежить, в першу чергу, від них самих.
У цьому напрямку прикарпатські рятувальники працюватимуть і надалі, адже йдеться про найважливіше – запобігання трагедіям і збереження якомога більше людських життів.


25 Травня 2021 p.
©http://briz.if.ua/