В Івано-Франківську з’явилось «Крісло бургомістра» із таємницею


Фото: Палац Потоцьких  В Івано-Франківську з’явилось «Крісло бургомістра». Цю інсталяцію створили на території Комплексу колишнього палацу Потоцьких.

Крісло бургомістра викували ковалі під час фестивалю «Культурне різноманіття», що відбувся в рамках українсько-румунського проекту «Назад до наших спільних коренів».

Спинка крісла зроблена у вигляді металевих обрисів старих будівель Станіславова. Сидіння – з темного дерева із хрестом Пилявою.

На п’єдесталі, де облаштоване крісло, зображено контури ідеального міста-фортеці Станиславів.

Варто зазначити, що крісло має свою таємницю. Якщо на нього сідає людина худорлявої статури, то проявляється надпис:  «Крісло бургомістра не робить із вас бургомістра».

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зауважив, що на цьому кріслі сидітимуть і майбутні бургомістри, бо ніхто не народився вічним на посаді .

 «Палац Потоцьких – це серце Івано-Франківська, і тому дуже важливо, аби тут все робилося правильно. Не лише в художньому, але і в архітектурному плані. Я радий, що тут реалізуються хороші, креативні ідеї. Але є речі, які залишаються. Дякую нашим ковалям за такі унікальності», – зазначив мер Івано-Франківська.

 7 Травня 2021 p.
©http://briz.if.ua/