На Прикарпатті фахівці Програми «U-LEAD з Європою» провели інформаційні дні для Заболотівської та Болехівської територіальних громад


На Прикарпатті фахівці Програми «U-LEAD з Європою» провели інформаційні дні для Заболотівської та Болехівської територіальних громадІвано-Франківський регіональний офіс Програми «U-LEADз Європою» продовжує проводити інформаційні дні у громадах Прикарпаття. Днями ці заходи відбулися у Заболотівській та Болехівській територіальних громадах. Нагадаємо, що раніше така зустріч у віртуальному режимі відбулася у Городенківській громаді.

Як повідомили у пресслужбі офісу, таке спілкування з представниками громад покликане ознайомитися з викликами, кращими практиками та перспективами тергромади, а також проінформувати про активності Програми "U-LEAD з Європою", зокрема, різноманітні конкурси та навчання.

Заболотівська громада була утворена кілька років тому добровільно, а нинішньому етапові до неї долучилося кілька сіл, тому чимало викликів з передачею майна у цій громаді не було. Керівний склад громади поспілкувалися з представниками Івано-Франківського РО.

Цікаво, що у громаді триває незвичний експеримент: поки що не призначеного жодного старости. Функціональні обов'язки виконує заступниця голови Оксана Прокоп'юк. Саме вона відповідає за систему роботу на старостинських округах. У громаді відбуваються виїзні прийоми керівництва громади у різних населених пунктах, щоб полегшити комунікацію з мешканцями.

Також Болехівської громади на чолі з її очільником Іваном Яцининим разом радниками Івано-Франківського РО обговорила ті виклики та перспективи, які стоять перед громадою.

Проте у громаді уже розпочали роботу над стратегією розвитку, а завдяки підтримці Програми "U-LEAD з Європою" у Болехові створили та модернізували за європейськими стандартами Центр надання адміністративних послуг, який доступний і для осіб з функціональними обмеженнями. Нещодавно ЦНАП отримав комп’ютерну техніку та багатофункціональні пристрої.

До того ж у громаді планують розпочати процес інвентаризації земель, реорганізацію сфери соцпослуг та розвивати туристичну сферу, адже на її території є Скелі Довбуша - знаний в Україні та за її межами скельно-печерний комплекс, унікальна пам'ятка історії та природи.

Радник Івано-Франківського РО Максим Чопей підкреслив важливість співробітництва громад, адже це ефективний інструмент взаємодії територіальних громад, який дозволяє розв'язати чимало викликів у різних сферах.

Своєю чергою радниця Івано-Франківського РО Оксана Швець проаналізувала доходи та витрати обох громад та надали свої професійні рекомендації щодо покращення фінансового стану тергромад. "Не завжди потрібні кошти, - додала радниця, - іноді потрібна ініціатива".

У підсумку керівник Івано-Франківського РО запевнив присутніх у наданні фахової підтримки експертів. Він порадив громадам розвивати проєктний менеджмент, брати участь у різноманітних конкурсах, аби отримати інституційну та фінансову допомогу.

Зустрічі принесла учасникам взаємне розуміння діяльності, дозволила відзначити успішні практики зрозуміти її наріжні проблеми з метою об’єднати зусилля для успішного їх вирішення.

Нагадаємл, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.



26 Квітня 2021 p.
©http://briz.if.ua/