Беззубий архбудконтроль або як відбувається боротьба з незаконними прибудовами в Івано-Франківську


Будівництво самовільних прибудов до багатоквартирних житлових будинків в Івано-Франківську набуває характеру масового явища.

Все більше мешканців міста намагаються збільшити свою житлову площу за рахунок прилеглої до будинку території.

Є в цьому і певна вина місцевих органів влади, які не завжди вчасно реагували на спроби звести незаконні прибудови. Втім, як показує практика, окремі прогалини чинного законодавства не завжди дозволяють адекватно зреагувати на подібне незаконне будівництво.

Так, відповідно до пункту 9 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 553, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об'єкт будівництва. А що робити, як власника на місці немає і встановити його не видається за можливе аж до закінчення робіт?

Подібна ситуація має місце у випадку з будівництвом прибудови до будинку № 7 по вулиці Залізничній в Івано-Франківську.

Будівництво прибудови на вулиці Залізничній, 7. Фото: Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю ІФМР

Як повідомили в Управлінні з питань державного архітектурно-будівельного контролю Івано-Франківської міської ради, дізнавшись про таке будівництво, їх працівники здійснили вихід за вказаною адресою.

Робітники, які виконували роботи після спілкування з контролерами будівельні призупинили… до з’ясування всіх обставин справи.

Наразі працівники Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю намагаються з’ясувати, хто є власником об’єкта та замовником робіт, оскільки в силу наведених вище вимог Кабміну здійснювати перевірку без його присутності на місці не мають права.

В Управлінні пообіцяли моніторити дотримання будівельниками домовленості щодо призупинення робіт по факту.

Аналогічний випадок мав місце 19 березня з самовільною прибудовою до будинку № 208 по вулиці Вовчинецькій в обласному центрі. Контролери Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Івано-Франківської міської ради дізналися про неї із соцмереж. Здійснивши вихід на місце, вони так і не спромоглися знайти власника квартири № 57 вказаного будинку, який, зі слів місцевих мешканців, здійснив прибудову.

Будівництво прибудови на вулиці Залізничній, 7. Фото: Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю ІФМР

Враховуючи вищенаведене, для з’ясування всіх обставин, працівниками архбудконтролю було направлено листа власнику квартири з вимогою з’явитися в Управління для дачі пояснень з цього приводу.

Чи з’являться власники обох об’єктів, коли це буде і чи буде їх притягнуто до передбаченої законом відповідальності і чи будуть демонтовані самовільні прибудови (а може виявиться, що вони аж ніяк не самовільні і на їх спорудження хтось дав відповідний дозвіл) – покаже час.

Наразі ж боротьба з самовільними прибудовами в місті Івано-Франківську нагадує старий анекдот про Штірліца, який вже два тижні дурив гестапівців, повідомляючи через зачинені двері «мене немає вдома»…

 

Фото: Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю ІФМР23 Квітня 2021 p.
©http://briz.if.ua/