Газифікація: стандартне та нестандартне приєднання до мереж


Щороку «Івано-Франківськгаз» газифіковує понад пів тисячі нових споживачів. Левова частка замовлень на приєднання до газорозподільної системи, понад 60%, виконано за схемою стандартне приєднання. Найбільшу кількість приєднань виконано в Івано-Франківську, Коломиї, Калуші та Надвірні.

Про всі етапи газифікації домоволодінь до мереж розповів Олександр Мандрик, директор з капітального будівництва АТ «Івано-Франківськгаз».

1. Олександре Володимировичу, розкажіть, будь ласка, яким чином здійснюється приєднання житла чи іншого приміщення споживача до газових мереж? Що для цього необхідно?
Приєднання до газових мереж поділяють на стандартне та нестандартне. Така модель приєднання в Україні діє 8 років та регламентована чинним законодавством. Вона значно спростила та скоротила строки підключення до мережі, при цьому мінімізувавши часові та матеріальні витрати споживачів. Сьогодні дана послуга доступна всім мешканцям Прикарпаття, необхідно лише звернутися в центри обслуговування клієнтів «Клієнтський простір 104.uа».
2. Які фактори впливають на швидкість та вартість приєднання? В чому відмінність між стандартним та нестандартним приєднанням?
Таких фактора є два: відстань об’єкта (будинку) до газопровода та потужність споживання. Потужність - це обсяг газу, який споживатиме домогосподарство або підприємство, якщо включить усі газові прилади.
Якщо потужність газоспоживання не перевищує 16 куб.м/год., а відстань до місця приєднання по прямій лінії не перевищує 25 метрів у сільській та 10 метрів у міській місцевості – ви можете скористатись послугою стандартного приєднання. Строк такого приєднання - до 90 днів, вартість у кожному регіоні фіксована, її визначено Постановою НКРЕКП № 2488 від 16.12.2020 року.
Якщо маєте інші параметри - споживачу підійде нестандартне приєднання. Строк і вартість тут будуть індивідуальними, залежно від технічних умов реалізації проєкту.

3. Які документи, крім заяви, необхідно подати, щоб приєднатися до мереж?

Для побутового споживача пакет документів включатиме:

- копії документів які посвідчують фізичну особу або її представника;
- довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- копії документів про визначення права власності (користування) об’єкта газоспоживання (об’єкта містобудування, земельної ділянки);
- графічний план земельної ділянки, або ситуаційний план (схема) місцезнаходження земельної ділянки замовника із визначенням її меж;
- копія належним чином оформленої довіреності представника замовника (за потреби);
- копії паспортів газових приладів (пристроїв), із зазначенням технічних характеристик.

Для юридичних осіб та ФОП необхідно надати:
- копії свідоцтва про державну реєстрацію та/або витяг з державного реєстру;
- довідка про взяття на облік або реєстрацію у ДФС відповідно до вимог Податкового кодексу України;
- копії документів про визначення права власності (користування) об’єкта газоспоживання (об’єкта містобудування, земельної ділянки);
- графічний план земельної ділянки, або ситуаційний план (схема) місцезнаходження земельної ділянки замовника із визначенням її меж;
- копія належним чином оформленої довіреності представника замовника (за потреби);
- копії паспортів газових приладів (пристроїв), із зазначенням технічних характеристик;
- свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість та/або свідоцтво про сплату єдиного податку.

4. Яку саме роботу необхідно зробити, щоб підключити об’єкт клієнта до газових мереж? За які роботи споживачі оплачують кошти?
Даний процес включає в себе: будівництво зовнішніх і внутрішніх мереж газопостачання.
Простіше кажучи, газові мережі зовнішнього газопостачання – це відрізок труби від газопроводу, до якого під’єднується споживач, до лічильника домогосподарства.
Газові мережі внутрішнього газопостачання - це мережі, які йдуть від лічильника до газових приладів.

5. Окрім прокладання самих труб, чи потрібне оформлення ще якоїсь документації?

Так, звичайно.
Будівництво зовнішніх мереж газопостачання включає наступні етапи:
 Отримання технічних умов – вихідні дані для проєктування мереж зовнішнього та внутрішнього газопостачання;
 Проєктування зовнішніх мереж газопостачання (від місця забезпечення потужності до точки приєднання з внутрішніми газовими мережами);
 Монтаж зовнішніх мереж газопостачання;
 Введення в експлуатацію зовнішніх мереж газопостачання;
 Пуск газу у зовнішні мережі газопостачання.

Для будівництва мереж внутрішнього газопостачання необхідно виконати:
 Проєктно-кошторисні роботи відповідно до визначених в технічних умовах на приєднання вихідних даних для проєктування газових мереж внутрішнього газопостачання;
 Будівельно-монтажні роботи;
 Введення в експлуатацію газових мереж внутрішнього газопостачання;
 Пуск газу у внутрішні мережі газопостачання.
Зверну увагу, що цей пуск газу передбачає 100% будівельну готовність і підключення встановленого газового обладнання до мереж внутрішнього газопостачання. Він здійснюється винятково газорозподільною компанією протягом п’яти робочих днів у міській місцевості та десяти робочих днів у сільській місцевості за умови укладання договору розподілу природного газу.
Розводки опалення може не бути, але обладнання має бути встановлено і підключено. Тому що перевіряється герметичність системи, фіксується відсутність витоку газу - клієнт може споживати газ безпечно.
6. Щоб газифікувати своє помешкання чи промисловий об’єкт, має бути проведено цілий комплекс робіт. Чи є у вас послуга «під ключ», щоб споживачу до вас не доводилося часто ходити?
Звичайно, так. Замовити послугу газифікації «під ключ» можна у Клієнтському просторі 104 ua. Персональний менеджер допоможе зекономити не лише час, а й гроші.

Комфортне споживання газу залежить від якості робіт з будівництва зовнішніх та внутрішніх газових мереж, індивідуального підбору газового обладнання.
Серед переваг комплексного підключення: синхронність виконання усіх процесів, експертний супровід, якісні матеріали та новітнє газове обладнання.

7. Чи є гарантія на газифікацію?

Приєднання до газової мережі – складний технологічний процес, який варто довірити тільки фахівцям. Наша компанія надає послуги приєднання до газорозподільної системи понад 100 років.
100% матеріалів, які використовують наші фахівці, проходять вхідний контроль на підприємствах. Всі матеріали тестуються на відповідність міжнародним стандартам якості. Більше того, працівники «Івано-Франківськгазу», які будують газові мережі, регулярно проходять атестацію. До прикладу, газозварювальники АТ «Івано-Франківськгаз» щомісяця здають зразок зварених деталей. Далі зразки передаються на експертизу і проходять випробування. 



12 Квітня 2021 p.
©http://briz.if.ua/