Через аварійну дамбу Івано-Фраківську загрожують проблеми з водопостачанням?


Місто Івано-Франківськ ризикує в найближчій перспективі залишитись без питної води, а значній території між селами Черніїв та Березівка Івано-Франківської міської територіальної громади загрожує підтоплення.

В цьому переконані в Колективному сільськогосподарському підприємству «Хотимирсько-Березівський рибгосп». Свої побоювання вони виклали у листі на ім’я Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа та директора комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром».

Як зазначають автори листа, проблема – у природному руйнуванні дамби, яка розділяє територію водозабірної станції КП «Івано-Франківськводоекотехпром» та водойми, які належать КСП «Хотимирсько-Березівський рибгосп».

Через аварійну дамбу Івано-Фраківську загрожують проблеми з водопостачанням?

«Майновий комплекс КСП «Хотимирсько-Березівський рибгосп», який складається із об’єктів нерухомого майна та ставків, розташований поруч і водозабірною станцією на річці Бистриці Надвірнянській у Івано-Франківській області, - йдеться у звернення, - Протягом багатьох років дамба, яка відділяє водозабірну станцію КП «Водоекотехпром» та належні нам водойми (озера), зазнає сильних природніх руйнацій, особливо в місці повороту русла річки Бистриці. За останній рік такі руйнації призвели до того, що  ширина дамби зменшилась вдвічі і після ще одного паводку є загроза її повного знесення, а відтак і затоплення наших водойм, які використовуються для ведення рибного господарства».

На думку керівництва колективного селянського підприємства, при такому сценарії розвитку ситуації, «є ризик відсутності води для водозбору м. Івано-Франківська, а також підтоплена буде і вся територія підприємства , на якій знаходяться і об’єкти нерухомого майна».

Через аварійну дамбу Івано-Фраківську загрожують проблеми з водопостачанням?

Зважаючи на викладене, керівництво рибгоспу звернулося до мера та керівництва КП «Івано-Франківськводоекотехпром» з проханням здійснити технічне обстеження дамби поруч Водозабірної станції на річці Бистриці Надвірнянській у Івано-Франківській області та вжити невідкладних заходів щодо попередження аварійних ситуацій  на Водозабірній станції на річці Бистриці Надвірнянській у Івано-Франківській області.19 Квітня 2021 p.
©http://briz.if.ua/