В Івано-Франківську говорили про інструменти громадських технологій для розвитку громад


В Івано-Франківську говорили про інструменти громадських технологій для розвитку громад. Фото: Агенція розвитку ОТГ ПрикарпаттяВ Івано-Франківську презентували проєкт «Впровадження інструментів громадських технологій в процесах прийняття рішень місцевого розвитку територіальних громад Прикарпаття»

Проєкт було представлено днями представниками Місцевої Асоціація органів місцевого самоврядування «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» в рамках проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Як було зазначено, його метою є впровадження громадських технологій та цифрових інструментів в громадах Івано-Франківської області, що дозволить отримати суспільну користь, створивши при цьому передумови для покращення управління територіями та підвищення залученості мешканців до процесу прийняття рішень.

«Коронавірус не тільки змінив тренди, але й створив нові. Ще два роки тому навчання та роботу онлайн ми сприймали як далеку перспективу. А сьогодні це вже наша реальність. Територіальні громади та органи влади також мають адаптовуватись до цих вимог часу. Такі речі як діджиталізація та цифровізація стають неминучими в їх роботі», - наголошує виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

На його переконання, децентралізація дала можливість громадам самостійно управляти своїм економічним, просторовим розвитком, надавати якісні послуги мешканцям. І тут важливим елементом стало залучення мешканців та використання їх потенціалу в процесі прийняття рішень. Тож, цей проект допоможе обраним 20-ти громадам опанувати інструменти управління територіями на основі комплексів даних, громадських технологій та цифрових інструментів.

Досвідом використання електронних платформ та одного з програмних комплексів у роботі та відходу від паперової документації поділився керуючий справами Печеніжинської тергромади Роман Шупяк.

«Дуже важко відівчити людей від паперового варіанту. Але з березня 2020 року ми почали накопичувати інформацію у своїх внутрішніх електронних реєстрах. Найперше, стосовно кількості населення. Це актуальні дані, які ми бачимо в реальному часі та завжди можемо на них спиратися», - розповів Роман Шупяк.

На його переконання, цей та інші елементи електронного врядування, яких не треба боятися, а вчитсь, адже вони приносить реальну користь і дозволяє тримати контакт з мешканцями.

Завданнями проєкту визначено:

 Розвиток організаційного потенціалу та спроможності посадових осіб територіальних громад Івано-Франківської області для підвищення ефективності та якості управління територіями з використанням сучасних цифрових інструментів громадських технологій.

 Залучення інтелектуального капіталу до процесу управління територіями Івано-Франківської області та покращення процесів прийняття обґрунтованих рішень на місцевого рівні орієнованих на людину.

Проєкт передбачає:

Встановлення необхідних програмних комплексів та підготовка посадових осіб ТГ до використання IT інфраструктури для кращого управління територіями В т.ч. доєднання до платформи електронної демократії: https://e-dem.ua/ та smart village

Проведення відкритої лекції для жителів громад на тему «Суспільний інтелект і управління територіями»

Як результат очікується, що громади Івано-Франківської області отримають доступ до необхідних цифрових інструментів громадських технологій, необхідні знання та навики управління територіями на основі цих технологій та налагодять кращий взаємозв’язок громадян та місцевої влади у вирішенні різноманітних соціально важливих проблем.

Щоб взяти участь у проєкті громадам необхідно зареєструвати заявку https://cutt.ly/5c02Kg9



19 Квітня 2021 p.
©http://briz.if.ua/