В Україну прибула вакцина від Pfizer


В Україну прибула вакцина від Pfizer. Фото: Віктор ЛяшкоВ Україну прибула нова вакцина від COVID-19. На цей раз від компанії Pfizer-BioNTech.

Про це щойно повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

З його слів, в Україну літаком привезли 117 тисяч доз вакцини виробництва Pfizer-BioNTech, торгівельна назва якої Comirnaty. «Ми отримали її  в рамках механізму COVAX і це лише перша партія», - зазначив чиновник.

Він зауважив, що щеплення новою вакциною розпочнеться 18 квітня з Київської області, а вже з 19 квітня вакцинацію з використанням Comirnaty здійснюватимуть по всій Україні. В першу чергу щепитимуть персонал і мешканців будинків для літніх людей. Потім - працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників.

Нагадаємо, близько 80% персоналу Івано-Франківського геріатричного пансіонату висловили бажання вакцинуватись від COVID-19, проте раніше не могли цього зробити, оскільки відповідно до листа Міністерства охорони здоров’я України, таке щеплення їм мали робити вакциною Pfizer. Тепер, схоже, персонал та мешканці пансіонату таки дочекаються своєї черги.

«Розподіл вакцин: по 1170 доз у кожну з областей та в м. Київ. Разом з вакцинами розвезуть розчин для їхнього розведення, шприци та коробки для безпечної утилізації медичних відходів. Нагадую, що вакцина виробництва Pfizer-BioNTech повинна зберігатися та транспортуватися за температури в межах від -60 °C до -80 °C. Україна це забезпечує!», - розповів Віктор Ляшко.

Він також зауважив, що для перевезення перших 117 тисяч доз вакцини від Pfizer за результатами відкритого тендеру проектом «Безпечні та доступні ліки» (SAFEMed, USAID) було обрано приватну логістичну компанію ТОВ «Фармасофт»

«Логістична компанія щотижня (за необхідності частіше) доставлятиме партії вакцини з центрального складу в м. Києві, де вони зберігатимуться у морозильному обладнанні за температури від -60°C до -80°C, до регіональних складів у кількості й за графіком, визначеним МОЗ України.

На обласних складах заморожені вакцини зберігатимуться в термоконтейнерах  із сухим льодом, які забезпечують підтримання температури -60°C.

З регіональних складів партії попередньо розмороженої вакцини забиратимуть працівники мобільних бригад, складатимуть її у термосумки чи термоконтейнери з температурним режимом від +2°C до +8°C та виїжджатимуть у місця проведення щеплення.

Представник регіонального складу та представник мобільної бригади мають пересвідчитись, що зафіксовано час та дату розмороження вакцини.  Мобільна бригада має використати отриману партію вакцини протягом 120 годин з моменту розмороження», - розповів головний санітарний лікар про деталі розповсюдження вакцини по території України.

З його слів, термін зберігання в термічно стійкій транспортній тарі (термоконтейнері), що забезпечує підтримання температури менше -60°C, - до 30 днів з моменту доставлення, за умови регулярного поповнення термоконтейнера сухим льодом. Терміни зберігання нерозведеної розмороженої вакцини:

 - при температурі від -60 °C до -80 °C: до 6 місяців

 - при температурі від +2°C до +8°C: до 120 годин (5 діб)

 - при температурі до +25°C: до 2 годин

Термін зберігання вакцини після розведення від +2°C до +25°C: 6 годин.

 

Фото: Віктор Ляшко16 Квітня 2021 p.
©http://briz.if.ua/