Експерти Програми «U-LEADз Європою» навчали старост прикарпатських громад


Експерти Програми «U-LEADз Європою» навчали старост прикарпатських громадІвано-Франківський регіональний офіс Програми «U-LEADз Європою» провів низку консультацій для громад Прикарпаття, яка була присвячена організації роботи старост.

"Староста діє, а не чекає", - переконаний радник Івано-Франківського регіонального офісу Програми Максим Чопей. У своєму виступі експерт торкнувся функцій та повноважень старости, законодавчої бази регламенту роботи старости, формування старостинських округів, положення про старост, звітування перед мешканцями та рівня заробітної платні. Максим Чопей підкреслив, що староста має бути не пасивним спостерігачем, а активним комунікатором та менеджером у власній громаді. Тому й закликав старост більше генерувати ідеї та спробувати їх втілювати у різноманітних проєктах.

Практичним досвідом з присутніми поділилася староста села Гринівка Старобогородчанської територіальної громади Ніна Хмелівська. Вона розповіла про важливість звіту та комунікацій з мешканцями, адже потрібно пояснювати, що робить староста, куди витрачаються кошти в громаді тощо. "Інститут старост активізує людей у населених пунктах", - переконана вона.

Інформування громад Прикарпаття про діяльність старост Івано-Франківським РО продовжиться у травні.

 

Довідка: В Україні створено 1420 громад. У них - 8017 старостинських округів, де працюють 7707 старост. Кількість мешканців старостинських округів в Україні різниться: найбільший - у Селидівській громаді Донецької області - 11021 жителя, а найменший - у Корюківській громаді Чернігівської області. До найменших старостатів потрапила і Лисецька громада з Івано-Франківської області з 81 житель.



15 Квітня 2021 p.
©http://briz.if.ua/