З бюджету міста Івано-Франківська виділять 10 мільйонів на «ковідні» доплати підприємцям та працівникам


З бюджету міста Івано-Франківська виділять 10 мільйонів на «ковідні» доплати підприємцям та працівникамЗ міського бюджету Івано-Франківська планують виділити 10 мільйонів гривень на компенсаційні доплати представникам місцевого малого та середнього бізнесу, а також найманим працівникам.

Про це йшлося на вчорашньому черговому засіданні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Члени виконкому схвалили проєкт рішення, що його планується винести на розгляд міської ради, щодо виплати компенсації в сумі 2 тисячі гривень застрахованим (йдеться про сплату єдиного соціального внеску) підприємцям та найманим працівникам, які підпадають під дію підписаного днями Президентом України Закону «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (законопроєкт № 5300).

Закон, нагадаємо, передбачає, що застрахована особам має право на отримання допомоги на підставі самостійного звернення такої фізичної особи: за рахунок коштів Державного бюджету України – у розмірі вісім тисяч гривень; за рахунок коштів місцевого бюджету – у розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування.

Раніше Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків говорив, що, не зважаючи на додаткові навантаження на міський бюджет, міська влада все-таки доплатить орієнтовно по 2 тисячі гривень місцевим підприємцям в разі, якщо свою долю компенсаційних виплат виділить держава.

В міськвиконкомі наразі точно не знають, скільки підприємців та найманих працівників цьогоріч клопотатимуть про виплату компенсації. Тому при підрахунку необхідної загальної суми виходили з минулорічних даних. Зі слів Руслана Марцінківа, йдеться про близько 2 тисяч підприємців та 2,6 тисяч найманих працівників.

«Держава ввела заборону працювати і саме уряд мав би подбати про підприємців у час вимушеного простою. Але місто не уникає проблеми! Йдемо назустріч! Будемо підіймати на сесії виділення 10 мільйонів гривень для малого та середнього бізнесу, щоб встояти у важкі часи. Орієнтуємося на цифри, які мали минулого року, - це по 2 тисячі гривень для близько 3 тисяч підприємців та 2,6 тисяч працівників», - прокоментував мер ініціативу у фейсбуці.

При цьому міський голова ще раз висловив переконання, що державна влада вчинила «дещо неправильно», переклавши на органи місцевого самоврядування часту своїх зобов’язань щодо підтримки бізнесу у період карантинних обмежень. «Влада дещо не правильно.... Треба було з «ковідного» фонду гроші взяти. Може, менше тендерів на дороги? А потім воюємо між собою – між ними. Може, треба було ці кошти все таки знайти підприємцям? – зазначив він на засіданні міськвиконкому, - ну але ми йдем назустріч – місцеві органи влади».

 

Виконком одноголосно схвалив проєкт рішення. Тепер виділяти необхідні 10 мільйонів чи ні – вирішуватимуть депутат міської ради.9 Квітня 2021 p.
©http://briz.if.ua/