Створено "наномедузу" для ловлі ракових клітин


 Біотехнологи з США створили "наномедузу" — особливий пристрій, який полює на одиночні ракові клітини крові, з точністю обчислює їх кількість і передає відомості про них медикам. Про це повідомляє журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

Творцями новинки стала команда вчених на чолі з Джеффрі Карпа з Інституту стволових клітин при Гарвардському університеті (США). За основу була взята аналогія з живої природи – те, як ловлять найдрібніші частинки морські медузи.

Дослідники звернули увагу на щупальця медуз, структура яких дозволяє цим безхребетним істотам вбивати і захоплювати в море планктон, ікринки риб і навіть ракоподібних, що входять в їх раціон.

Вчені спробували повторити структуру щупалець на мікрорівні, використавши для створення датчика ракових клітин нитки ДНК як будівельний матеріал. За їх словами, "наномедуза" може виловити в зразку крові приблизно 60-80% від загальної кількості ракових клітин, що в 10 раз більше, ніж це вдавалося досягнути всім іншим аналогічним приладам. Збільшення розміру пластинки, як вважають біотехнологи, дозволить досягнути тієї швидкості фільтрації, яка потрібно в умовах клітин для здійснення швидкої діагностики.

Переваги нової технології і в її універсальності. Є можливість легко міняти довжину і густину ниток з ДНК, додавати інші послідовності з нуклеотидів, які будуть захоплювати не тільки ракові, але й інші типи клітин, — зазначають автори розробки.



27 Листопада 2012 p.
©http://briz.if.ua/