Прикарпаття залишається у «червоній» зоні. Марцінків вбачає в цьому політику


Прикарпаття щонайменш іще тиждень залишатиметься у «червоній» карантинній зоні.

Про це розповів у фейсбуці Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Прикарпаття залишається у «червоній» зоні. Марцінків вбачає в цьому політику

«Скільки часу ми вже чекаємо на вихід з "червоної" зони. Але поки нам це лише обіцяють: обіцяє Прем'єр-міністр, міністр охорони здоров'я... А на ділі – ще щонайменше тиждень нам бути у червоній зоні. І вже якось надій на її скасування навіть через тиждень нема.

А тим часом, підприємці позбавлені можливості нормально працювати. Страждають малі підприємці, страждають звичайні люди, спустошуються місцеві бюджети. Але кому до того діло?..Великі бізнеса олігархів не понесуть втрат, бо їх не зачіпають обмеження. Бо на 100 правил є 200 винятків для «своїх», - написав мер у соцмережі.

Мер переконаний, що об’єктивих епідемічних підстав для продовження в Івано-Франківській області «червоного» рівня епідемічної небезпеки немає і вважає таке рішення центральних органів влади політично мотивованим. «Я вважаю, що сьогодні це пішли вже якісь політичні моменти, чому Івано-Франківщина… Чи бояться якихось протестів, чи бояться якихось інших речей. Але причин сьогодні не виводити Франківськ і Франківщину з «червоної» зони (немає – ред.) Ну подають якусь певну статистику, але ця статистика знову ж таки: порівняйте статистику Тернопільщини, Львівщини і інших областей і наша статистика набагато менша, чим у цих областях», - зазначив мер в ході сьогоднішнього ефіру на радіо «Західний полюс»

Зі слів Руслана Марцінківа, в понеділок відбудеться позачергова сесія Івано-Франківської міської ради, на якій депутати планують ухвалити звернення до Уряду щодо скасування на Прикарпатті «червоної» зони.

У свою чергу, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Андрій Бойчук вважає пролонгацію «червоного» карантинного режиму на Прикарпатті цілком обґрунтованим. Свої аргументи з даного приводу він виклав на своїй сторінці у фейсбуці. З його слів, незважаючи на той факт, що Прикарпаття вже минуло пік захворюваності на COVID-19 і в даний час спостерігається позитивна динаміка, рівень рівень госпіталізації на 100 тисяч населення залишається вищим встановленої допустимої норми. «Станом на зараз цей показник сягає шкали 63,5 при допустимих межах - 60. Це означає, що за останні сім днів в області госпіталізували 867 осіб, при допустимому рівні – 820 осіб. – зазначив очільник Прикарпаття, - Хочу пояснити, що цей показник розраховується як загальна кількість госпіталізацій пацієнтів протягом семи днів на кожних 100 тисяч населення в області. Важливо те, що цей показник жодним чином не залежить від кількості розгорнутих "ковідних" ліжко-місць як іноді про це заявляють деякі публічні особи.

Аналіз епідемічної ситуації, який ми постійно проводимо, показує певну неоднорідність у розрізі окремих територій Прикарпаття. Для того, щоб детальніше окреслити цю неоднорідність ми наразі аналізуємо ситуацію із захворюванням за старим адміністративним поділом області.

На рівень госпіталізацій безпосередньо впливає середній показник захворюваності. В області за попередній тиждень (від 29 березня по 4 квітня) він становить 150,3 особи на 100 тисяч населення. Є території, де цей показник нижчий від середнього по області. На інших – він близький до середнього по області.

Та особливе занепокоєння викликає ситуація на територіях, де показник захворюваності за попередній тиждень значно перевищує середнє значення в області. Саме через це Прикарпаття в цілому не так швидко виходить з «червоної» зони, як би нам цього хотілось».

Карантинне зонування України Уряд оновив вчора, 7 січня. При цьому, відповідно до рішення Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з завтрашнього дня, 9 квітня, до чинних «червоних» областей додасться ще дві – Хмельницька та Запорізька.8 Квітня 2021 p.
©http://briz.if.ua/