Прикарпатський університет посів перше місце у рейтингу Scimago


Прикарпатський університет посів перше місце у рейтингу ScimagoПрикарпатський національний університет імені Василя Стефаника посів перше місце серед вишів  та науково-дослідницьких установ України у рейтингу Scimago.

Про це йдеться на офіційному сайті Рейтингу Scimago Institutions Rankings.

Як зауважили у пресслужбі Університету, SCImago – це науково-дослідницька організація, що базується в Іспанії. До її складу входять члени Вищої ради з наукових досліджень (CSIC) з Гранадського університету, Мадридського університету імені Карла III, Університету Алькали, Університету Естремадури та інших великих освітніх установ Іспанії.

З 2009 року організація публікує власний глобальний рейтинг наукових установ. Йдеться про наукометричний рейтинг, особливість якого полягає у використанні бази даних Scopus. В ньому оцінюються наукові організації, а не лише заклади вищої освіти. При цьому критерієм для включення до рейтингу – наявність не менш, як 100 публікацій будь-якого типу, що індексуються Scopus за 5 років, що передують року публікації рейтингу.

SCImago Institutions Rankings оцінює наукові організації за 17 індикаторами та аналізує ЗВО і науково-дослідні установи за композитним індикатором, що  поєднує в собі три різних набори показників, заснованих на дослідницькій діяльності, інноваційних заходах і громадському впливу, який вимірюється через видимість у веб.

При цьому рейтинг поділено на окремі розділи, серед яких: урядування, охорона здоров’я, вища освіта і інше. Для кожного з них проводяться оцінки в таких сферах, як результати досліджень, рівень розвитку міжнародного співробітництва, нормалізований імпакт і кількість публікацій.8 Квітня 2021 p.
©http://briz.if.ua/