300 дерев та 2 тисячі кущів - в Департаменті благоустрою розповіли, як відбувається весняне озелення Івано-Франківська


300 дерев та 2 тисячі кущів - в Департаменті благоустрою розповіли, як відбувається весняне озелення Івано-Франківська. Фото: зі слайдів Департаменту благоустрою ІФМРДепартамент благоустрою Івано-Франківської міської ради протягом весняного періоду планує висадити 300 нових дерев та 2 тисячі кущів.

Про це розповів сьогодні на оперативній нараді у міського голови обласного центру директор Департаменту Ігор Сенчук.

З його слів, на сьогоднішній день укладено угоду з підрядником – фізичною особою-підприємцем Голубовським О.Т. на загальну суму 559,9 тисяч гривень.

Перелік робіт, окрім садіння власне, включає встановлення дерев’яного каркасного огородження та садової сітки для захисту від тварин. Також підрядник зобов’язаний здійснювати регулярний полив упродовж літнього періоду. І гарантійні зобов’язання на посадковий матеріал – 24 місяці.

Зі слів чиновника, при виборі асортименту дерев надається перевага таким, які «добре показали себе в умовах середмістя». Це, зокрема, липа, дуб, береза, клен, ясен. «З декоративних – то садимо сливи Піссарді. Дуже мешканці схвально відгукуються щодо цих дерев після того, як ми на Міцевича посадили їх, багато хто хочуть їх у дворах. - додав чинонивник, - Також плануємо посадити 20 блакитних ялинок».

Як стверджує пан Сенчук, цьогоріч Департамент змінив вимоги до параметрів дерев, що висаджуються. «Традиційно вже ставимо дуже високі параметри до дерев. Навіть підняли планку цього року: якщо раніше ми вимагали дерева від 2,5 метри, то зараз на більшість порід вимагаємо від 3 метрів, а на липу – навіть від 3,5. По факту нам привозять навіть більші», - зауважив директор Департменту.

Всього на потреби озелення цьогоріч з міського бюджету виділено 3 мільйони гривень. З них 2,1 мільйона гривень – це кошти на утримання. 900 тисяч – на садіння дерев та кущів.

Нагадаємо, раніше міський голова Руслан Марцінків анонсував проведення на території Івано-Франківської міської ради акції «Посади дерево», в ході якої планується висадити щонайменш 1 тисячу дерев.

 

Фото: Департамент благоустрою ІФМР6 Квітня 2021 p.
©http://briz.if.ua/