Місто Івано-Франківськ виборюватиме титул "Великої культурної столиці України - 2022"


Місто Івано-Франківськ виборюватиме титул "Великої культурної столиці України - 2022"Місто Івано-Франківськ виборюватиме звання «Велика культурна столиця України – 2022».

Про це йдеться на персональному сайті Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа.

Щоб здобути цей високий титул, необхідно перемогти у конкурсі Українського культурного фонду.

Як повідомили в Українському культурному фонді, «Велика культурна столиця» – це один з трьох почесних річних статусів Культурної столиці України, який може бути присвоєний територіальній громаді з населенням більше 100 тис. осіб та зі спроможністю реалізувати річну програму культурно-мистецьких проектів (портфель ініціатив), спрямовану на досягнення цілей програми «Культурні столиці України».

Для здобуття цього титулу місто Івано-Франківськ подало на конкурс власну річну програму мистецьких ініціатив, яка складається з 11 культурно-мистецьких проєктів, об’єднаних тематикою «Вершини». Це, зокрема, театральні, музичні, фестивальні, реставраційні та освітні заходи. Серед поданих на конкурс проєктів –

В разі перемоги у конкурсі місто додатково отримає близько 17 мільйонів гривень на їх реалізацію.

Режисером програми вершини виступив відомий в Івано-Франківську режисер та актор Андрій Кирильчук. “Для нас культура – це є взаємозв’язок між людьми, між людиною і містом, між людьми і державою. Саме ці взаємозв’язки і лягли в основу нашого проекту. Вершини нашого міста – це люди, які проживають в Івано-Франківську незалежно від того, чим вони займаються: чи це митець, який хоче поділитися своїми здобутками, чи глядач, який хоче стати частиною цього діалогу”, –  прокоментував він участь у конкурсі.

“Багато  масштабних культурних заходів відбувалося і відбувається у нашому місті. Вони є унікальними по своїй природі, тому вважаю, що Івано-Франківськ гідний бути представлений та перемогти у цьому конкурсі. Зараз такий час, коли культурі надзвичайно важко залучати кошти, тож такий грант дозволить рухатися вперед», - зауважив з даного приводу Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Наразі, крім Івано-Франківська, у конкурсі беруть участь ще дев’ять міст України.6 Квітня 2021 p.
©http://briz.if.ua/