На Прикарпатті цьогоріч виявили 7 фактів ввезення з-за кордону продукції з порушенням фітосанітарних вимог - Держпродспоживслужба


На Прикарпатті цьогоріч виявили 7 фактів ввезення з-за кордону продукції з порушенням фітосанітарних вимог - Держпродспоживслужба7 випадків порушення фіто санітарних вимог України при введенні продукції з-за кордону було виявлено протягом першого кварталу цього року фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби у Івано-Франківській області.

Як повідомили у пресслужбі установи, охорона території України від занесення регульованих шкідливих організмів, є одним з основних завдань ГУ Держпродспоживслужби в області у сфері карантину рослин. З цією метою, спеціалістами управління фітосанітарної безпеки у митницях призначення на території України проводиться огляд імпортних вантажів з рослинною продукцією, що підлягає фітосанітарному контролю.

Серед виявлених ними цьогоріч порушень 3 випадки становлять ввезення продукції без фітосанітарного сертифіката, решта – ввезення продукції на немаркованих дерев’яних піддонах. Зокрема, на територію області було ввезено 65 таких піддонів.

Державам-партнерам, які допустили ввезення продукції, що не відповідає фітосанітарним вимогам України, направлено нотифікаційні повідомлення про порушення вимог міжнародних фітосанітарних заходів.

В Головному управлінні Держпродспоживслужби в області звернули увагу на той факт, що, згідно Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів № 12, рослинна продукція повинна ввозитися на підставі фітосанітарних сертифікатів, що видаються національними організаціями з захисту та карантину рослин країн-експортерів. Перелік рослинної продукції, що підлягає фітосанітарній сертифікації визначений постановою Кабінету Міністрів України від  15.11.2019 р. №1177 «Деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин».

Дерев’яний пакувальний матеріал як у вигляді партії вантажу, так і як супровідний матеріал, відповідно до Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів № 15 та наказу Міністерства аграрної політики від 22.12.2005 р. № 731  «Про затвердження фітосанітарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту та виробництва дерев'яного пакувального матеріалу»,  повинен бути виготовлений з окорованої деревини та ввозитися до України після проведення термічної обробки або обробки бромметилом та нанесеним затвердженим маркуванням про обробки НТ, DH  чи MBз вказаними кодами країни та виробника дерев’яного пакувального матеріалу.



31 Березня 2021 p.
©http://briz.if.ua/