Садки відкрилися, школи - поки що ні: Прикарпаття продовжує перебувати у "червоній" зоні


Засідання Регіональної комісії з ТЕБ та НС. Фото: пресслужба Івано-Франківської ОДАВ Івано-Франківську та інших населених пунктах Прикарпаття сьогодні відкрилися дитячі садки.

Відповідне рішення ухвалила на минулому тижні Регіональна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Школи наразі залишаються закритими та працюють у дистанційному режимі навчання. Якщо нічого не зміниться, то з 5 квітня, можливо, відновиться очне навчання для учнів перших – четвертих класів.

Паралельно комісія з ТЕБ та НС вирішила ліквідувати карантинні пости на в’їздах до області, проте залишила контрольно-пропускні пункти на в’їзді до села Поляниця Надвірнянського району.

Разом з тим, не зважаючи на вказані вище послаблення, на території Прикарпаття продовжує діяти «червоний» режим епідемічної небезпеки.

«Хочу нагадати, що приналежність до кожної зони визначається відповідно до певних показників, які характеризують епідситуацію в області. Наразі ці показники на Прикарпатті хоча й знижуються, але все ще відповідають критеріям «червоної» зони. Тому наша область наразі не може перейти у «помаранчеву», - прокоментував рішення комісії голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Андрій Бойчук.

Зі слів очільника Прикарпаття, до остаточної стабілізації ситуації керівництво області не може скасувати ті обмеження, які впливають на епідемічну ситуацію, зокрема проведення масових заходів та концентрація людей у транспорті.

«Та, з іншої сторони, треба зважати на потреби жителів області. Тому, враховуючи останні зміни від Кабінету Міністрів України, ми послаблюємо деякі протиепідемічні заходи.

Зокрема, є підстави поетапно скасовувати обмеження у сфері освіти: спочатку в закладах дошкільної освіти, згодом у закладах загальної середньої освіти для учнів перших - четвертих класів, з обов’язковим дотриманням протиепідемічних заходів.

Крім того, задля вирішення проблем малого бізнесу, напрацьовано та введено в дію відповідні рекомендації для створення умов, що дозволять частково відновити роботу підприємців в умовах карантину», - додав Андрій Бойчук.29 Березня 2021 p.
©http://briz.if.ua/