Студентка з Івано-Франківська – в десятці наймолодших членів експертної групи Нацагентства в Україні


Студентка з Івано-Франківська – в десятці наймолодших членів експертної групи Нацагентства в УкраїніМар’яна Гавадзин, студентка І курсу спеціальності «Архітектура та містобудування» Університету Короля Данила, вирішила взяти участь у конкурсному відборі експертів до Нацагентства з-поміж здобувачів вищої освіти. 

Конкурс проходив у три етапи. Кожен з них відбувався дистанційно через карантин. Перший етап: подання заявки, документів та мотиваційного листа до Національного агентства. Другий – навчання на платформі Prometheus з подальшим тестуванням та отриманням сертифікату. Третій – дводенні тренінги, а саме участь у фокус-групах на прикладі реальної акредитаційної справи. Через певний період прийшов лист з інформацією про доступ до кабінету експерта.

 «Цікавою для мене є перспектива участі в роботі експертної групи для визначення цінностей та принципів культури ЗВО. Маю бажання розвиватися у вищій освіті, а можливість бути експертом є одним зі шляхів», – розповідає Мар’яна Гавадзин. 

Проходження конкурсу дає Мар’яні можливість бути залученою до покращення якості вищої освіти в Україні. 

«Національне агентство, згідно із новим Законом України, проводить акредитацію освітніх програм усіх рівнів. Ця акредитація є дещо новим, оскільки експертів набирають зовні, серед науково-педагогічних працівників та серед здобувачів вищої освіти. Відповідно, здобувачі вищої освіти є повноправними експертами при акредитаційній експертизі і входять до складу експертної групи. В Івано-Франківській області студентка УКД стала першою студенткою саме 1-курсу навчання, яка змогла пройти такий конкурс. Якщо говорити про Україну, то Мар’яна Гавадзин – в десятці наймолодших членів експертної групи», – каже перший проректор Університету Короля Данила Михайло Косьмій.

 

Для довідки:

НАЗЯВО – Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти – один з органів управління у сфері вищої освіти, створення якого передбачено Законом України «Про вищу освіту» від 1 липня 2014 року, що набрав чинності 6 вересня 2014 року.24 Березня 2021 p.
©http://briz.if.ua/