На Прикарпатті реалізують проєкт щодо розширення можливостей працевлаштування старших людей у цифровій сфері


На Прикарпатті реалізують проєкт щодо розширення можливостей працевлаштування старших людей у цифровій сферіДопомогти старшим людям самореалізувати у сфері цифрових технологій покликаний проєкт eMS – 730 eDigiStars - «Розбудова можливостей цифрового підприємництва для людей похилого віку за допомогою інноваційної системи навчання», який реалізується в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу в рамках міжнародної програми «Interreg - Дунайська транснаціональна програма».

Як повідомили у пресслужбі Університету, основною метою проєкту є розширення можливостей старшого покоління на цифровому ринку праці для підвищення  рівня самозайнятості, формування кваліфікованої робочої сили з новими цифровими компетенціями для бізнесу й соціальної сфери шляхом забезпечення стійкості інноваційних екосистем на території Дунайського регіону.

Для цього учасники проєкту поставили перед собою низку завдань, а саме:

-становлення стійкої екосистеми, яка дасть можливість особам віку 51+  стати постачальниками цифрових послуг (навіть базових) для роботодавців;

-розробку, адаптацію та пристосування інноваційних навчальних програм до формування цифрових підприємницьких і соціальних компетенцій;

-формування довіри представників промисловості та бізнесу (потенційних роботодавців) до цифрової компетентності людей віку 51+;

-цифрової самозайнятості осіб цієї вікової категорії через впровадження сертифікації та забезпечення якості їхньої праці.

Лідер-партнером проекту є громадська організація розвитку бізнесу – «Innoskart» (Угорщина) та 13 партнерів із 8 країн:   Центральне Задунайське регіональне інноваційне агентство (Угорщина); Фундація поліпшення можливостей працевлаштування PRIZMA (Словенія);  муніципалітет м. Марибор (Словенія);  Асоціація бізнес-агентств (Болгарія); Болгарська промислова асоціація - Союз болгарського бізнесу (Болгарія); Бізнес Верхньої Австрії - Кластер пластмас (Австрія);  муніципалітет м.Праги (Чехія);  Агенція розвитку Сербської Республіки (Боснія і Герцоговина);  Інноваційний центр DEXIC (Чехія); Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу;  Європейський центр соціальної професійної інтеграції (Румунія); Румунський ринок праці (Румунія);  Національне агентство зайнятості (Болгарія).

Для впровадження та адаптації результатів задіяні асоційовані партнери: Івано-Франківський обласний центр зайнятості (Україна), Центр професійної підготовки (Угорщина), Мережа центрів зайнятості (Австрія), П’ятдесят+ (Чехія), Служба зайнятості Словенії, Регіональне бюро Марібора (Словенія).

Проєкт стартував 1 липня 2020 року і триватиме до 31 грудня 2022 року. В рамках його реалізації вже проведено дослідження стейкхолдерів (зацікавлених осіб), сформовано довгий і короткий список територіальних консультативних груп для розробки основних інструментів проекту. З потенційними учасниками консультативної групи в Івано-Франківському регіоні вже проведено переговори та підписано декларації. Крім того, учасниками проєкту досліджено стан зайнятості людей віку 51+, їхні цифрові компетенції та існуючі навчальні програми для них. На цій основі розроблено та презентовано проект Стратегії розвитку цифрових компетентностей людей віку 51+ в Дунайському регіоні.



23 Березня 2021 p.
©http://briz.if.ua/