Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ продовжує допомагати постраждалим від паводку


Відгукуючись на заклик Синоду Української Греко-Католицької Церкви, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ спільно з Патріаршою курією, в рамках діяльностіАнтикризового координаційного центру, регулярно здійснює роздачу продуктівхарчування першої необхідності для найбільш потребуючих.

Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ продовжує допомагати постраждалим від паводку. Фото: Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Після масштабних повеней, які відбувалися в Україні влітку минулого року, в Івано-Франківській області було підтоплено 9157 будинків, зруйновано 117 км автодоріг, загинуло 4 особи. Загалом, від паводка постраждало понад 15 тисячдомогосподарств.«Ця ситуація змусила мобілізувати наші сили та ресурси, щоб спільно допомогтипостраждалим, адже в цьому й проявляється справжня християнська солідарність.Основною потребою людей залишається харчування, тому з початком 2021 року мизапустили новий проєкт, щоб забезпечити постраждалих продуктами харчування», –повідомляють в Антикризовому центрі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

«Ми всі знаємо, що, на жаль, є ціла категорія осіб, які за нормальних умов не маютьзмоги повноцінно харчуватися, а тим більше в умовах кризи. Тому з благословення Митрополита Володимира Війтишина, нами було прийнято рішення продовжити діяльність із забезпечення продуктів особам, які зараз найбільше цього потребують», - розповідає о. Тарас Вілюра, працівник антикризового координаційного центру.

Станом на сьогодні працівникам Архієпархіального управління вдалось доставити 1210продуктових пакетів постраждалим від паводків і людям в потребі.Такі комплекти продуктів сформовані з урахуванням базового раціону харчування на

місяць. До них увійшло дев’ять найменувань товарів, серед яких: рис, макарони,

гречка, сардина консервована, мед натуральний, борошно, чай чорний, горох та олія.«Цей продуктовий набір для мене є неабиякою допомогою, особливо в цей важкий час,коли на лікування доводиться витрачати майже всю свою пенсію, а допомоги чекатинемає від кого, тому що останніх 7 років я проживаю сама», - з вдячністю розповіда84-річна п.Марія, жителька Галицького району.

Додамо, що рік тому Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин своїм декретом створив Антикризовий координаційний Архієпархіальний центр, який з перших днів свого існування розпочав активне волонтерське служіння для допомоги постраждалим від пандемії коронавірусу, а опісля і від паводків. Ця програма реалізовувалася в цілому ряді соціальних проєктів: допомога лікарям (забезпечення їх засобами особистого захисту та дезінфекції), закупівля апарату ШВЛ, роздача безкоштовних обідів для малозабезпечених верств населення, закупівля будівельних матеріалів та побутової техніки для тих, хто постраждав від червневих паводків та роздача продуків харчування першої необхідності.22 Березня 2021 p.
©http://briz.if.ua/