Матеріальна допомога суб'єктам господарювання. Представників прикарпатських громад навчали нормам закону


Матеріальна допомога суб'єктам господарювання: представників прикарпатських громад навчали нормам законуНа базі Івано-Франківського регіонального офісу Програми "U-LEAD з Європою" відбувся  онлайн-семінар, який був присвяченій темі надання державної допомоги суб’єктам господарювання. 

Про це інформує пресслужба Івано-Франківського регіонального офісу Програми.

Участь в заході взяло понад 80 фахівців з громад Прикарпаття. 

Метою заходу його організатори визначили ознайомлення фахівців громад з особливостями застосування норм законодавства та обов’язковістю їх дотримання під час надання державної допомоги суб’єктам господарювання коштом місцевих бюджетів. "Обрана тема семінару є дуже актуальною. Саме суб'єкти господарювання здійснюють різного виду господарську діяльність й вносять  значущий внесок в економічний розвиток громад. Тому дотримання законодавства в частині захисту економічної конкуренції убезпечить органи місцевого самоврядування від порушення законодавства» - зауважив керівник Івано-Франківського РО Руслан Панасюк. 

Захід відбувся в межах обміну радниками, адже разом з радницею з питань муніципальних фінансів та управління Івано-Франківського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Оксани Швець, з представниками громад Прикарпаття працювала  Світлана Тютюник, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Миколаївського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Під час семінару учасники ознайомилися з поняттями та формами державної допомоги суб’єктам господарювання коштом місцевого бюджету; дізналися про порядок подання повідомлення про державну допомогу до Антимонопольного комітету України та формами звітування; розглянули основні нормативно-правові та розпорядчі акти ОМС, спрямовані на підтримку суб’єктів господарювання, приклади рішень АМКУ, онлайн ресурси.

Світлана Тютюник, окремо зупинялася на відповідальності ОМС за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. За її словами, порушенням у визначенні  ЗУ «Про захист економічної конкуренції вважається:

- невиконання рішення, попереднього рішення органів АМКУ або їх виконання не в повному обсязі;

- неподання інформації АМКУ, подання недостовірної інформації, подання інформації в неповному обсязі;

- створення перешкод працівникам АМКУ у проведенні перевірок, огляду, вилученні чи накладенні арешту на майно, документи, предмети чи інші носії інформації.

«Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення: неподання, несвоєчасне подання посадовими особами ОМС інформації або подання завідомо недостовірної інформації АМКУ - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб та керівників у розмірі до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А ухилення від виконання рішень АМКУ, чи несвоєчасне виконання їх рішень - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб та керівників у розмірі до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", - наголосила радниця. 

Також, у разі надання, зокрема, органами місцевого самоврядування державної допомоги суб’єктам господарювання, яка рішенням АМКУ визначена як незаконна, АМКУ має право звернутися до окружного адміністративного суду, за рішенням якого зазначена допомога підлягатиме поверненню до місцевого бюджету. 18 Березня 2021 p.
©http://briz.if.ua/