В Івано-Франківську парк громадського комунального транспорту планують збільшити вдвічі


В Івано-Франківську парк громадського комунального транспорту планують збільшити більш, як вдвічіВлада міста Івано-Франківська планує протягом найближчих п’яти років більш, як вдвічі, збільшити парк комунального громадського транспорту.

Про це йдеться у стратегії розвитку громадського транспорту до 2025 року, що її презентував вчора на оперативній нараді в міськвиконкомі заступник міського голови – директор Департаменту житлової та комунальної політики Івано-Франківської міської ради Михайло Смушак.

Як повідомив чиновник, на сьогоднішній день парк іванофранківського комунального підприємства «Електроавтотранс» налічує 120 транспортних засобів: 59 тролейбусів та 61 автобус. Протягом найближчих п’яти років чисельність комунального транспорту планується довести до 246 одиниць: 104 тролейбуси та 142 автобуси. Збільшувати кількість одиниць комунального транспорту планують поступово – щороку.

Так, уже цьогоріч місто планує придбати 10 вживаних тролейбусів “Volvo” та 9 нових автобусів. На 2022 рік заплановано закупити ще 5 тролейбусів та 20 тролейбусів, в 2023-му – 10 тролейбусів та 10 тролейбусів, у 2024-му – 10 тролейбусів та 22 автобуси, у 2025 році – ще 10 тролейбусів та 20 автобусів.

Зі слів Михайла Смушака, на сьогоднішній день КП «Електравтотранс» обласлуговує 7 тролейбусних та 15 атобусних маршрутів громадського транспорту. Стратегія розвитку передбачає збільшення частки комунального транспорту в Івано-Франківську до 90 – 95% Відтак, в 2025 році, як планується, місто матиме 9 тролейбусних та 28 автобусних комунальних маршрутів.

Нагадаємо, на минулому тижні розпочалося будівництво нової тролейбусної лінії, яка з’єднає мікрорайони БАМ (зупинка «Автостанція № 3») та Пасічна через вулиці Гетьмана Мазепи, Гурика, з’єднані Південни та Північний бульвари та вулицю Галицьку. В планах на перспективу – будівництво контактної мережі тролейбусної лінії вулицями Володимира Великого, Пилипа Орлика, Січових Стрільців, Кардинала Любомира Гузара та на ділянці вулиці Галицької від ЦУМу до вулиці Васильянок в напрямку мікрорайону Пасічна.17 Березня 2021 p.
©http://briz.if.ua/