BRDO розробив рекомендації щодо покращення інвестиційного клімату Івано-Франківщини


Офіс ефективного регулювання BRDO сформував комплекс рекомендацій для Івано-Франківської області щодо полегшення ведення бізнесу на основі нещодавно презентованих результатів рейтингу Regional Doing Business — 2020. За результатами дослідження, Івано-Франківщина та Вінниччина розділили п’яту сходинку рейтингу, поступившись Житомирщині, Чернігівщині, місту Києву та Рівненщині.

Рейтинг Regional Doing Businesses - 2020

Зокрема, Івано-Франківськ має 55 балів зі 100 можливих у компоненті «Одержання дозволів на будівництво» — проходження всіх процедур потребує близько 79 днів, а отримання технічних умов та обмежень — у середньому 22 дні. Тому є необхідність прискорити процедуру видачі містобудівних умов та обмежень управлінням капітального будівництва Івано-Франківської міської ради. Також проблеми виникають у забудовників під час підключення до мереж водопостачання та каналізації — це займає 21 день. Рекомендується організувати роз’яснювальну роботу з КП «Івано-Франківськводоекотехпром» щодо пришвидшення процедур.

«Рейтинг Regional Doing Business — це про проміжний результат, який потрібно не лише закріпити, але і примножувати. Із цією метою ми розробили конкретні рекомендації для областей, які допоможуть місцевій владі зорієнтуватися на тому, що сьогодні потрібно робити для полегшення ведення бізнесу в українських містах», — зазначив Вадим Загарій, керівник проектів BRDO.

За словами Вадима Загарія, Івано-Франківськ отримав середні бали і за критерієм «Час на отримання необхідних дозволів та документів» у компоненті «Оформлення земельної ділянки» — процедура займає в середньому 70 днів, а процес розробки та погодження документації із землеустрою, а також реєстрація ділянки у земельному кадастрі — 20 днів. Це можна виправити, організувавши роз’яснювальну роботу з представниками місцевого Держгеокадастру.

За критерієм «Витрати коштів» на замовлення документації із землеустрою Івано-Франківськ отримав 15 балів із 35 можливих, адже офіційні платежі, заявлені респондентами, склали 7 тис. грн. Оскільки цю послугу надають приватні фахівці, вплинути на її вартість можна шляхом проведення відповідної інформаційної кампанії на ринку та роз’яснювальної роботи з експертами, які готують документацію щодо ціноутворення послуг.

У компоненті «Місцеві податки» Івано-Франківськ отримав 0 балів, оскільки має максимально можливі ставки туристичного збору – 0,5%, єдиного податку для І та ІІ групи – 10% і 20% відповідно, а також податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (ставки диференційовані, максимальна з них – 1,5%). Для зростання в рейтингу полегшення ведення бізнесу необхідно зменшити ставки місцевих податків.

Зазначимо, рейтинг формувався на підставі опитування українських підприємців згідно з адаптованою методологією Doing Business Світового банку. Основою для оцінювання стали кількість контактів із представниками дозвільних органів – «візити»; кількість календарних днів, що витрачаються на отримання дозвільних документів – «час»; та витрати підприємців – «гроші».

Офіс ефективного регулювання BRDO (Better Regulation Delivery Office) — незалежний експертно-аналітичний центр, який фінансується міжнародними донорами, зокрема Європейським Союзом в рамках проекту FORBIZ та Ініціативи EU4Business. Ми націлені на покращення умов ведення бізнесу та  інвестиційної привабливості України, стимулювання розвитку підприємництва та налагодження публічного діалогу між бізнесом і владою.



12 Березня 2021 p.
©http://briz.if.ua/