Науковці ІФНТУНГ допоможуть прикарпатській владі протидіяти повеням


Науковці ІФНТУНГ допоможуть прикарпатській владі протидіяти повеням. Фото: пресслужба ІФНТУНГНауковці Івано-Франківського національного університету нафти і газу допоможуть владі Прикарпаття протидіяти повеням.

Про це, зокрема, йшлося на спільній нараді щодо аналізу ризиків паводків та повеней на Прикарпатті, яка відбулася днями в обласній державній адміністрації за участю представників Управління екології та природних ресурсів, обласного Центру гідрометеорології. На запрошення першого заступника голови Івано-Франківської ОДА Андрія Ярмольського, участь в нараді також взяли науковці ІФНТУНГ: проректор Університету, позаштатний радник голови ОДА з науки та інновацій професор Максим Карпаш, завідувачка кафедри туризму професорка Людмила Архипова та завідувач кафедри прикладної математики професор Андрій Олійник.

Як зауважили у пресслужбі вишу, науковці ІФНТУНГ мають чималі напрацювання у питаннях аналізу ризиків паводків та повеней. Їхні наукові розробки вчених нашого університету в цій галузі відомі не тільки в Україні, а й за її межами. Власне, це і зумовило запрошення вчених Університету до участі у нараді.

Зокрема, в науковому доробку ІФНТУНГ – створення екологічних паспортів для кожної місцевості, екологічного плану для Івано-Франківська, Прогнозної карти затоплення Дністровського каньйону, яка була розроблена ще в 2012 році. Як зауважили в Університеті, саме за цією картою було зпрогнозовано повінь 2020 році.

Крім того, ще у 2012 ІФНТУНГ виграв і реалізував проєкт з розвитку місцевого самоврядування, створивши на березі Дністра (село Маріямпіль Галицького району) Дністровський протипаводковий полігон, який зараз активно розвивають.

Вінцем наукових напрацювань у вказаній вище сфері стало створення наприкінці минулого року на базі ІФНТУНГ Центру прогнозування та попередження техногенно-гідроекологічної небезпеки Прикарпаття, роботу якого координує голова Басейнової ради Дністра, перший проректор Університету професор Олег Мандрик. За перші місяці роботи центру уже є практичний результат – в місті Галич встановлено першу на Прикарпатті геоінформаційну систему моніторингу вод Дністра, яка в режимі реального часу стежить за станом вод.

 

Фото: пресслужба ІФНТУНГ



10 Березня 2021 p.
©http://briz.if.ua/