В Міністерстві охорони здоров’я підтвердили наявність на Прикарпатті британського штаму коронавірусу


Віктор Ляшко - головний державний санітарний лікар УкраїниВ Міністерстві охорони здоров’я підтвердили наявність на Прикарпатті мутованого – так званого британського штаму коронавірусу.

Відповідну інформацію озвучив сьогодні на брифінгу заступник Міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. З його слів, 4 березня Інститут епідеміології і  інфекційних хвороб імені Громашевського Національної академії медичних наук виявив два мутованих коронавіруси з генетичними характеристиками, які відповідають британському варіанту у зразках, відібраних в місті Івано-Франківську. «Мутацію виявили у зразках, відібраних два тижні тому на території міста Івано-Франківськ... Це свідчить про те, що на території України зафіксована циркуляція британського варіанту, який більш швидко передається від людини до людини. Тому це одна із причин, яка у нас характеризує епідситуацію в західних областях нашої України», - зазначив пан Ляшко.

З його слів, про виявлення в Україні британського штаму коронавірусу МОЗ України вже поінформувало Всесвітню організацію охорони здоров’я. Крім того, чиновник зауважив, що в понеділок розпочався сиквенс ще 48 зразків, відібраних у тяжкохворих на Прикарпатті «Ми також будемо дивитись і очікуємо на результат в п’ятницю або вже в понеділок, які нам будуть підтверджувати, чи є мутації більш широко поширені, чи ні», - повідомив Віктор Ляшко.4 Березня 2021 p.
©http://briz.if.ua/