Івано-Франківський міськвиконком просить Уряд пом'якшити карантин для підприємців


Івано-Франківський міськвиконком просить Уряд пом'якшити карантин для підприємцівВиконком Івано-Франківської міської ради просить керівництво держави пом’якшити карантин для малого та середнього бізнесу.

Свої пропозиції члени виконкому виклали у зверненні до Президента України, Верховної Ради та Уряду, яке вони ухвалили на своєму черговому засіданні 3 березня.

В зверненні, зокрема, пропонується:

- дозволити органам місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання щодо порядку здійснення діяльності бізнесу в умовах карантину для «червоного» рівня епідемічної небезпеки;

- пом’якшити заборони та обмеження для суб’єктів господарювання сфери роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, встановлені для «червоного» рівня епідемічної небезпеки, а саме: дозволити обслуговування покупців у магазинах з продажу непродовольчих товарів із розрахунку одночасного перебування в торговому залі однієї особи на 10 квадратних метрів загальної площі приміщення з неухильним дотриманням карантинних вимог;

- запровадити для всіх суб’єктів господарювання сфери роздрібної торгівлі як продовольчими, так і непродовольчими товарами, однакові вимоги щодо одночасного перебування у торговому залі покупців у розрахунку однієї особи на 10 квадратних метрів загальної площі приміщення.

Крім того, члени міськвиконкому попросили Кабінет Міністрів України опрацювати розробку механізму надання соціальної підтримки працівникам та суб'єктам господарювання на період дії жорстких протиепідемічних заходів, а також дозволити здійснення роздрібної торгівлі на непродовольчих ринках з неухильним дотриманням карантинних вимог, а Верховну Раду України - невідкладно розглянути законопроєкт №4571 щодо додаткової підтримки платників податків у 2021 році. Законопроєктом, зокрема, передбачено надати органам місцевого самоврядування у 2021 році право прийняти рішення про внесення змін до прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів щодо зменшення ставок єдиного податку, та/або плати за землю, та/або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

«Підтримка підприємців – це необхідність цього часу. Карантин в тому чи іншому вигляді триває вже рік, і від цього дуже страждає місцевий бізнес. Величезна кількість мешканців міста і громади лишається без місця праці та засобів для існування. І від безвиході виходить на вуличні протести, щоб хоч якось достукатися до влади.Тому на виконкомі ухвалили звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Наша мета - пом’якшити карантин для Івано-Франківської міської громади. Тому що нинішній карантин «прикрив» більшу частину дрібного та середнього бізнесу», - прокоментував звернення Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.4 Березня 2021 p.
©http://briz.if.ua/