Михайло Вишиванюк: Реформам в медичній галузі Президент приділяє особливу увагу


Чи не найголовнішим завданням реформування вітчизняної системи охорони здоров'я голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк вважає удосконалення первинної ланки надання медичної допомоги, на що і спрямований національний проект «Вчасна допомога», ініційований Президентом України Віктором Януковичем,- про це повідомила прес-служба Івано-Франківської ОДА.

«Це прекрасний проект. Його виконання, без сумніву, особисто контролюватиме Глава держави, бо реформам в медичній галузі Віктор Федорович приділяє дійсно особливу увагу. Це ми бачимо і по тому, що саме за дорученням Президента у нас в області будуємосучасний перинатальний центр», - наголошує Михайло Вишиванюк.

Як поінформував днями на спільному засіданні колегії облдержадміністрації і Комітету з економічних реформ начальник головного управління охорони здоров»я Микола Олінійчук, в Івано-Франківській області у межах національного проекту «Вчасна домога» створять 9 нових пунктів «швидкої допомоги», а в обласному центрі - регіональну оперативно-диспетчерську службу, яка об’єднає роботу усіх станцій «швидкої допомоги».

За словами Миколи Олінійчука, національна програма «Вчасна допомога» буде реалізована в 10 областях України. Її основна мета – «організувати територіально доступну, своєчасну і якісну медичну допомогу для кожного потребуючого».

На Прикарпатті, відповідно до цієї програми, нові пункти «швидкої допомоги» створять у Верховинському районі, Надвірнянському, Рогатинському, Рожнятівському і Тисменицькому, а також на Яремчанщині.

«Усі центри «швидкої допомоги» працюватимуть на одній частоті, виклики опрацьовуватимуться в автоматичному режимі. Система буде забезпечена GPS-навігатором, який допоможе визначати місцезнаходження автомобілів «швидкої допомоги», - стверджує Микола Олінійчук. Щодо майбутньої регіональної оперативно-диспетчерської служби, то вона працюватиме за принципом: 20 хвилин - після виклику у сільській місцевості і 10 хвилин – у містах.

В Івано-Франківській області працює 3 станції «швидкої допомоги» та 36 її відділень, які обслуговують 102 бригади лікарів та фельдшерів.3 Лютого 2012 p.
©http://briz.if.ua/