Лікарняних не буде - в медзакладах Івано-Франківська закінчились бланки лікарняних листів


Марія Бойко - начальниця управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської радиВ Івано-Франківську особи, які тимчасово втрачали непрацездатність у зв’язку з хворобою ризикують не отримати лікарняних виплат.

Всьому виною – відсутність у медичних закладах бланків лікарняних листів, про що начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко розповіла сьогодні на оперативній нараді у міського голови.  «Проблема в тому, що в Україні є одне-єдине підприємство, яке друкує лікарняні листи, виборчі бюлетені ну і якісь інші захищені так би мовити документи. З 1 січня 2021 року мав бути вже електронний лікарняний, тому це підприємство не друкувало лікарняні листки для територій, для областей», - пояснила чиновниця. З її слів, залишки бланків, які залишались з 2019 – 2020 року медичні заклади в переважній більшості вже використали.

З проблемою відсутності бланків лікарняних листів іванофранківські медики зіткнулися ще у грудні минулого року. Тоді було здійснено внутрішній перерозподіл лікарняних листів між медустановами міста, але ситуацію це суттєво не виправило. Відтак, на сьогоднішній день якщо у міських лікарнях ще є в середньому по 200 – 300 бланків, то у поліклініках їх немає взагалі.

«Ми вже зверталися кілька разів до Департаменту охорони здоров’я, але відповіді якоїсь конкретної немає. На Міністерство подали свою заявку, подали свою потребу, але дотепер відповіді ми не отримали. Тобто ситуація є дійсно дивна, гостра. Люди отримують просто довідку, а не лікарняних листок. По довідці не можна отримати лікарняних виплат», – розповіла головний медик Івано-Франківська.16 Лютого 2021 p.
©http://briz.if.ua/