Війни роблять політики, а страждають солдати. В Івано-Франківську вшанували учасників бойових дій на території інших держав


Воїнів-афганців та усіх українців, які брали участь у збройних конфліктах на території інших держав, вшанували сьогодні в Івано-Франківську.

Урочисті та пам’ятні заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-ї річниці з дня виводу радянських військ з Афганістану, що відзначаються в Україні 15 лютого, відбулися в міському парку військових ветеранів біля монументу прикарпатцям, загиблим під час афганської війни, за участю ветеранів афганської війни, представників органів влади, ветеранських громадських організацій, духовенства, військовослужбовців Івано-Франківського гарнізону.

Війни роблять політики, а страждають солдати. В Івано-Франківську вшанували учасників бойових дій на території інших держав

За традицією, учасники заходи поіменно згадали усіх 86 воїнів з Прикарпаття, які не повернулись з афганської війни, вшанували їх хвилиною мовчання та військовим салютом.

У свою чергу представники місцевого духовенства відслужили за полеглими божественну літургію.

«Ми докладемо максимум зусиль, щоб пам'ять (про полеглих в Афганістані – ред.) була збережена»,  пообіцяв у своїй промові Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. Він також нагадав, що сьогодні йде війна вже на території України і там також гинуть воїни-прикарпатці.

«Війни роблять політики, а страждають солдати»,  -з сумом констатував у своїй промові голова Івано-Франківської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану Віктор Омелько.

У свою чергу присутня на вічі-реквіємі заступниця голови Івано-Франківської обласної адміністрації Світлана Онищук зауважила, що День вшанування учасників бойових дій на території інших держав співпав по даті з великим християнським святом Стрітення Господнього. На жаль, подальша її промова зосередилася навколо свята Стрітення, хоча присутні на заході ветерани, вочевидь, воліли б більше почути, що саме державна влада і в тому числі влада області сьогодні роблять для покращення їхнього життя, збереження пам’яті про полеглих; реабілітації та соціального захисту живих.

Завершились пам’ятні заходи покладанням квітів до монументу загиблим воїнам-афганцям.

 

Фоторепортаж15 Лютого 2021 p.
©http://briz.if.ua/