В урочищі ”Заросляк” відбувся двохденний сніголавинний семінар.


8-9 лютого в урочищі”Заросляк” та схилах гори Говерла відбувся спільний двохденний сніголавинний семінар Спеціалізованої пошуково-рятувальної частини та громадських рятувальників-волонтерів. Метою даного семінару було запровадження в Українських Карпатах широкої мережї збору і аналізу лавинних даних, а також публікацію їх в загальному доступі на відповідних ресурсах,що в свою чергу дасть можливість підвищити сніжно-лавинну безпеку мандрівок в горах. Підвищення безпекових моментів, в свою чергу, створить сприятливі умови для збільшення зимового відвідування цих територій туристами з України та з-за кордону, а також зменшить робоче навантаження на рятувальні підрозділи в Карпатах.

 Організаторами даного семінару виступили: Управління ДСНС України в Івано-Франкіській області та Добровільна Рятувальна Група "Білий Слон".

Організації та підрозділи, що долучились на першому етапі даного проекту:

- спеціалізована пошуково-рятувальна частина У ДСНС України в Івано-Франківській області (Чорногора: Піп Іван, Заросляк)

- ДРГ БС (Чорногора: Ґаджина, Дземброня)

- Команда LUFT Skitour (Драгобрат)

- ГОРС Львів (Славське)

-Marmaros Rescue Hut (Мармороси)

Інструкторами на семінарі були: Горон Володимир (TURE) та працівники Спеціалізованої пошуково-рятувальної частини

Учасники семінару- професійні гірські рятувальники, рятувальники-добровольці та професійні гірські гіди, що постійно перебувають у популярних гірських районах та виявили бажання долучитись до цього проекту, а також мали технічний і людський ресурс для його реалізації. Окрім того між цими групами вже була налагоджена певна взаємодія в попередні періоди, що полегшувало старт проекту.

Для початку залучалися по 2 чоловіки від кожної команди, які здійснювали якісний і регулярний моніторинг сніжно-лавинної ситуації в своїй зоні відповідальності, а також залучали і навчали інших людей зі своєї команди.

Організатори мають надію, що будуть і наступні етапи та нові команди, що доєднаються до цієї справи.Зобов'язання учасників після участі в заході - забезпечити регулярний лавинний моніторинг схилів в своєму районі та публікацію зібраних даних в загальне користування.

Велика подяка людям і організаціям, що дали можливість отримати ці знання і передавати їх далі:Алесь Кучера (Чеська рятувальна служба), Мілан Лізух (Словацька рятувальна служба ), Кароліна Кула (Польска рятувальна служба), Вишеградський фонд та багато інших хороших і професійних людей.Налагодження ефективної і конструктивної взаємодії між гірськими пошуково-рятувальними підрозділами ДСНС України та громадськими ініціативами в різних районах Карпат, для спільного просування такої актуальної та потрібної справи, як Безпечні Мандрівки в горах.



10 Лютого 2021 p.
©http://briz.if.ua/