Іванофранківські дорожники чистять вулиці від снігу в три зміни - Віталій Бурко


Віталій Бурко - директор КП "Муніципальна дорожня компанія"Різке погіршення погодних умов протягом останніх трьох днів, зокрема, рясні опади у вигляді снігу та крижаного дощу, додали роботи іванофранківським дорожникам.

Як зауважив, директор комунального підприємства «Муніципальна дорожня компанія» Віталій Бурко, на сьогоднішній день у роботах з очищення вулиць та пішохідних зон обласного центру задіяні 22 одиниці спецтехніки, на яких у три зміни працюють 57 водіїв та механізаторів. При цьому спецтехніка рухається виключно по затверджених і уже роками відпрацьованих маршрутах. Певні зміни у маршрутах спецтехніки були введені цьогоріч у зв’язку з приєднанням до міської територіальної громади низки сіл та запуску в їх напрямку комунального громадського транспорту. Зі слів пана Бурка іванофранківським дорожникам довелося розробити два нових додаткових маршрути для очищення доріг. Один – в напрямку села Братківці, ще один – в напрямку сіл Колодіївка, Узин та Підпечери.

«Коли починається чи снігопад, чи сніговий дощ, одразу виїжджає спецтехніка. – розповів директор Муніципальної дорожньої компанії, - Для початку – 9 автомобілів солерозкидачів, які кидають сіль під сніг. Таким чином утворюється так звана «каша», яка перемішується колесами автомобілів і в залежності від інтенсивності сіль своє робить і цю кашу стоплює. Для того, щоб цей процес прискорити, застосовуємо очищення, тобто ідуть плугами автомобілі з щітками, вони зрушують цю масу. По-перше, викидають на узбіччя, а по-друге, вони скоріше її так перемішують». В нічний час даний процес відбувається швидше, оскільки за відсутності інтенсивного руху іванофранківськими вулицями снігоочисні автомобілі можуть рухатись в колоні по три автомобілі.

Паралельно з технікою для прибирання снігу з проїзної частини, використовують трактори для прибирання тротуарів. Як стверджує Віталій Бурко, вони також мають свої затверджені маршрути, які охоплюють більшість тротуарів міста. «Спочатку чистять, потім посипають – такий самий процес відбувається, як і на дорогах», - розповів комунальник.

Загалом, як стверджує директор КП «Муніципальна дорожня компанія», на балансі очолюваного ним підприємства перебувають 584 кілометри (за даними сільських рад, хоча сам Віталій Бурко переконаний, що ця протяжність є більшою) доріг та 758 тисяч метрів квадратних площ, скверів, тротуарів та інших пішохідних зон Івано-Франківської міської територіальної громади.9 Лютого 2021 p.
©http://briz.if.ua/