В Івано-Франківську до перших класів піде найбільша за час Незалежності України кількість дітей


Ігор Максимчук - директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської радиВ закладах загальної середньої освіти міста Івано-Франківська цьогоріч  планується відкрити 137 перших класів.

Планами з даного приводу поділився сьогодні на оперативній нараді директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігор Максимчук. З його слів, прогнозується, що у до перших класів іванофранківських шкіл цьогоріч підуть 3 795 учнів. «Хочу сказати, що це найбільша цифра за часи незалежності України, яку ми очікуємо для закладів загальної середньої освіти, зокрема, до перших класів», - відзначив Ігор Максимчук.

Він нагадав, що цьогоріч вступ записати першокласника до школи в місті Івано-Франківську можна буде виключно через процедуру електронної реєстрації. При цьому зареєструвати дитину можна буде як особисто, так і безпосередньо у закладі загальної середньої освіти, де запроваджено посаду шкільного реєстратора.

Головний освітянин міста наголосив що першочергове право на зарахуванням матимуть діти, місце проживання яких закріплено за освітнім округом, до якого належить навчальний заклад; діти, чиї брати або сестри навчаються у даному навчальному закладі, а також діти, чиї батьки працюють у вказаному навчальному закладі. «Ну і ще така одна невеличка своєрідність – це діти, які є випускникам дошкільного підрозділу цього закладу освіти», - додав пан Максимчук, зауваживши, що у місті Івано-Франківську таких навчальних закладів є два: Початкова школа ім. Софії Русової та Пасічнянська початкова школа.

Разом з тим, як зауважив директор Департаменту освіти та науки, дозволяється реєстрація дітей одночасно до кількох навчальних закладів за наявності вільних місць. Тим самим, схоже, він припустив можливість реєстрації дітей не за місцем проживання. Нагадаємо, раніше заступниця міського голови Вікторія Дротянко була більш категоричною, заявляючи, що діти, які не відповідатимуть одному з вказаних вище трьох критеріїв (територіальності, навчання у закладі освіти братів чи сестер або роботи у даному навчальному закладі батьків) не підлягатимуть реєстрації до навчального закладу.



9 Лютого 2021 p.
©http://briz.if.ua/