Представників територіальних громад вчили готувати проєкти на конкурс «Волонтерство в громаді»


Представників територіальних громад вчили готувати проєкти на конкурс «Волонтерство в громаді»Представники територіальних громад західного регіону України протягом двох днів вчилися готувати проєктні пропозиції на конкурс проектів «Волонтерство в громаді».

Дводенну школу підготовки проєктних пропозицій для них організували представники Західного регіонального абу Програми «U-LEAD з Європою».

Конкурс проєктів «Волонтерство в громаді» Програмою «U-LEAD з Європою» було оголошено наприкінці минулого року з метою розвитку культури волонтерства та заохочення волонтерських ініціатив у територіальних громадах України для подолання актуальних викликів, зумовлених пандемією COVID-19. Участь в ньому могли брати сільські, селищні та міські ради громад з населенням до 50 тисяч осіб у співпраці з неприбутковими організаціями (громадськими об’єднаннями, благодійними організаціями, комунальними закладами/установами).

Планується, що проекти передбачатимуть тісну співпрацю органів місцевого самоврядування з неприбутковими організаціями, в якій останні виступатимуть безпосередніми виконавцями запропонованих заходів.

Конкурсний відбір проводиться в два етапи. На першому, який тривав з 23 листопада по 30 грудня 2020 року відбувався конкурс проєктних ідей. За його результатами в західному регіоні України було відібрано 15 проєктів у територіальних громадах Івано-Франківської, Волинської, Львівської, Рівненської, Закарпатської тп Тернопільської областей.

Другий етап буде всеукраїнським. На ньому планується відібрати 24 проєктні ідеї з усіє території нашої держави, яким буде надано фінансову підтримку від Програми «U-LEAD з Європою».

Забезпечити високу якість підготовки проєктних пропозицій для участі у другому етапі конкурсу і покликана дводення школа.

В ході занять школи експерт Західного регіонального хабу Програми «U-LEAD з Європою»  Петро Гоцалюк ознайомив учасників з особливостями проведення конкурсу, звернув увагу на типові помилки, які були допущені під час подання проєктних ідей та концепцій на перший етап конкурсу. Він зауважив, що передовсім уважно читати умови конкурсу та її мету, а не намагатися переробити вже якийсь готовий проєкт.

Експерт також презентував учасникам логіко-структурною матрицю – інструмент планування проєкту та поспілкувався з учасниками заходу про підготовку якісних проєктних пропозиції.

Окрему увагу було приділено критеріям оцінювання проєктних пропозицій, підготовці бюджету проєкту, питанням формування переліку ресурсів, необхідних для реалізації проєкту, проблемам забезпечення фінансової, інституційної та екологічної сталості результатів проєкту.



8 Лютого 2021 p.
©http://briz.if.ua/