Примусової вакцинації не буде: норму щодо обов’язкових щеплень виключили з законопроєкту «Про систему громадського» здоров’я» - нардепиня з Прикарпаття


Оксана Савчук - народна депутатка з Прикарпаття. Фото з допису О.Савчук у фейсбуціВерховна Рада ухвалили в першому читанні законопроєкт № 4142 «Про систему громадського» здоров’я»

При цьому, як повідомила народна депутатка України іванофранківка Оксана Савчук, депутати виключили з проєкту закону норму щодо обов’язкової вакцинації дітей як умови для їх навчання у школах та дитсадках. «Резонанснийзакон4142 Парламентприйнявупершомучитанні. Більшість суспільства обурювала примусова вакцинація і обмеження відвідування шкіл у разі відсутності у дітей щеплень. Наразі норму, яка вимагала обов’язкової вакцинації і забороняє відвідування шкіл і садків дітям без щеплень зняли», - повідомили нардепиня у фейсбуці.

Вона також зауважила, що законопроєктом передбачено створення в Україні Центрів громадського здоров’я з регіональними представництвами, які мали б моніторити потенційні ризики щодо захворювань людей, прогнозувати майбутні ризики для здоров’я.

«Я голосувала проти, оскільки не вбачаю логіки у створенні таких центрів, як нових структур. Буду ще радитись з керівниками медичних закладів на місцях і чути їхню думку щодо таких центрів громадського здоров’я», - зазначила Оксана Савчук.

 

Фото з допису О.Савчук у фейсбуці5 Лютого 2021 p.
©http://briz.if.ua/