Рятувальники знищили 150 міліметровий артилерійський снаряд часів ІІ Світової війни


Вже з початку цього року на теренах Прикарпаття було знищено десяток вибухонебезпечних предметів. Більшу частину з них рятувальники знаходять під час здійснення робіт з технічного обстеження території, згідно Плану виконання завдань з розвідки і розмінування території Івано-Франківської області.

Але і трапляються випадки коли мешканці виявляють їх при проведені сільськогосподарських робіт , робіт пов’язаних із облагородженням присадибних ділянок, чи при проведені будівельних робіт.

Так, 4 лютого в селі Крихівці Івано-Франківської територіальної громади на березі місцевого потічка,  під час проведення земляних робіт, було виявлено 150 міліметровий  артилерійський снаряд часів ІІ Світової війни. Працівниками групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області даний вибухонебезпечний предмет  було знищено .

Шановні мешканці краю , Управління ДСНС в Івано-Франківській області вкотре нагадує, що категорично забороняється:

•          торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

•          заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

•          здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

•          намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

У разі виявлення вибухонебезпечного предмету повідомляйте за номером 101.5 Лютого 2021 p.
©http://briz.if.ua/