Роботодавці, студенти і батьки мають визначати, які предмети вивчатимуть в сучасних університетах


Роботодавці, студенти і батьки мають визначати, які предмети вивчатимуть в сучасних університетахОсвітні програми у закладах вищої освіти діють, відповідно до міністерських вимог і до усіх стандартів, адже кожна освітня програма має свій стандарт. Він може бути уже прийнятий, а може бути в процесі розробки.

«При розробці освітніх програм ми проходимо певну процедуру, залучаючи стейкхолдерів, тобто зацікавлених осіб: батьків, безпосередньо студентів і роботодавців. І саме вони визначають, потрібно вивчати певний предмет чи ні, актуальний він, чи не важливий. Скажімо, ІТ – сфера, яка стрімко розвивається, тому навчальні програми можуть регулювати лише практики», – пояснює перший проректор Університету Короля Данила Михайло Косьмій.

Науковці наголошують: у сучасному освітньому процесі навчальна програма не може бути статичною. Власне, виклики часу вимагають постійних змін освітньої програми.

«Існує таке поняття, як соф скіли – загальні навички. У нас є каталог дисциплін і студенти можуть обрати, яку дисципліну хочуть вивчити, незалежно від того, на якій спеціальності навчаються. Якщо більшість студентів обирають певну дисципліну, як цікаву для себе, то ми її закладаємо в навчальний план для всіх спеціальностей.

Навчальний процес повинен постійно модернізуватися. Не може певна дисципліна викладатися однаково кілька років поспіль. Є вимоги часу і викладачі мають постійно вчитися, розвиватися», – каже Михайло Косьмій. 

Також в Університеті Короля Данила активно працюють з освітянською громадою Івано-Франківської області і проводять курси кваліфікації для вчителів. Мова про запровадження інформаційних технологій: які програми застосовувати під час уроків, які застосунки запроваджувати для покращення навчального процесу. Вчителів навчають викладати свій предмет із використанням інноваційних технологій.

 



3 Лютого 2021 p.
©http://briz.if.ua/