На Прикарпаття повертаються "Пакунки малюка". Хто може їх отримати


На Прикарпаття повертаються "Пакунки малюка". Хто може отримати. Фото: пресслужба Івано-Франківської ОДАПрикарпатські породіллі знову отримуватимуть «Пакунок малюка».

Про це повідомили у пресслужбі Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Як зазначається, Уряд затвердив порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги – «Пакунку малюка» за рахунок коштів держбюджету, а також порядок використання коштів на ці цілі.

До переліку дитячих товарів у «Пакунку малюка» входять 35 найменувань. Він надається у пологовому будинку або за місцем проживання/перебування новонародженої дитини не пізніше, ніж через 30 календарних днів з часу її народження.

Одноразова натуральна допомога "Пакунок малюка" надається на дітей, народжених починаючи з 24 жовтня 2020 року.

Отримати його можуть мати, батько, родичі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі або патронатний вихователь новонародженої дитини. Якщо на день виписки у пологовому будинку не було пакунків у наявності, мати або інші законні представники мають написати заяву до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення райдержадміністрації чи територіальної громади (сільської, селищної, міської ради за місцем проживання/перебування).

Якщо дитина народилася вдома або за межами України і мати відмовилася від госпіталізації, «Пакунок малюка» також видається місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення. У разі неотримання «Пакунка малюка» протягом 30 днів з дня народження дитини з незалежних від отримувача причин заявник має право на отримання грошової компенсації.

В обласній державній адміністрації також зауважили, що починаючи з 1 липня, при бажанні, породілля може одразу отримувати грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги за «Пакунок малюка» тим, хто не виявив бажання отримати власне сам «Пакунок малюка».

 

Фото: пресслужба Івано-Франківської ОДА3 Лютого 2021 p.
©http://briz.if.ua/