Як немає прописки, дитина до першого класу не піде? Нововведення влади міста Івано-Франківська загрожує дискримінацією


Вікторія Дротянко - заступниця Івано-Франківського міського головиЕлектронна реєстрація до шкіл стане одним з кроків до європейськості міста Івано-Франківська, - сподівається заступниця Івано-Франківського міського голови Вікторія Дротянко.

Свої сподівання вона висловила сьогодні в ході онлайн-прийому у фейсбуці.

Щоправда, поки що виглядає так, що веде такий крок не до європейського майбутнього, а до кріпацького минулого. Бо ж, як зауважила пані Дротянко, якщо батьки дитини не зареєстровані в тому чи іншому освітньому окрузі міста, або не докажуть наявністю нотаріально завіреного документу своє проживання на вказаній території, то шансів піти до першого класу школи, яка обслуговує цей освітній округ, у їхньої дитини обмаль.

«Я хочу нагадати, що все ж таки є три критерії прийому в перші класи. Перше – це територіальний поділ, тобто школа біля будинку, в якому ви проживаєте, в якому ви зареєстровані. Друге – якщо ваші діти будуть навчатися в тій школі, де навчається старший брат чи старша сестра, третє – якщо батьки є працівниками цієї школи. Якщо ви не зареєстровані в місті і у вас немає підтверджуючих документів, як то, на приклад, договір оренди, засвідчений нотаріально, то, на жаль, поки що така реєстрація здійснитися не може», - розповіла заступниця міського голови.

Нагадаємо, відповідно до рішення Івано-Франківської міської ради від 28 січня цього року з 1 березня цього року записати дитину до першого класу закладу загальної середньої освіти можна буде лише через електронну реєстрацію.

В подальшому, як стверджує пані Дротянко у місті планують ввести таку реєстрацію не лише до перших, а й до усіх класів іванофранківських шкіл.

При цьому чиновниця припустила, що таке освітнє «закріпачення» іванофранківських учнів не буде вічним. «Так, ця реєстрація буде вперше в Івано-Франківську, але ми сподіваємось і покладаєм на неї дуже великі надії, що все ж таки це призведе до того, що будь-яка дитина з будь-якої родини: чи то з більш забезпеченої, чи менш забезпеченої – матиме вільний доступ до освіти і матиме можливість навчатися в дійсно гарній школі… Сподіваємось, що ця реєстрація стане першим кроком до продовження європейського міста Івано-Франківська», - підсумувала Вікторія Дротянко.

Зауважимо, відповідно до статті 6 Закону України «Про освіту» однією з засад державної політики у сфері освіти є забезпечення рівного доступу до освіти без дискримінації за будь-якими ознаками.2 Лютого 2021 p.
©http://briz.if.ua/