Івано-Франківська міська рада закликала Президента повторно присвоїти звання Героя України С.Бандері та Р. Шухевичу


Івано-Франківська міська рада закликала Президента повторно присвоїти звання Героя України С.Бандері та Р. Шухевичу. Фото з відкритих джерелПовторно присвоїти звання Героя України лідеру ОУН-Б Степану Бандері та очільнику УПА Роману Шухевичу закликали Президента України депутати Івано-Франківської міської ради.

Відповідне звернення вони ухвалили сьогодні на черговій сесії міської ради.

Депутати, зокрема, нагадали, що відповідні звання вже були присвоєні С.Бандері та Р.Шухевичу Президентом України Віктором Ющенком, проте у жовтні 2011 року – вже за президентства Віктора Януковича відповідні укази Глави держави були скасовані Вищім адміністративним судом України.

«Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, вважаємо, що ганебне рішення суду, який скасував Укази Президента України про присвоєння звання Героя України Роману Шухевичу та Степану Бандері, є незаконним. Повернення звання Герой України Роману Шухевичу та Степану Бандері є вимогою відновлення історичної справедливості», - йдеться у зверненні іванофранківських народних обранців.

Депутати нагадали, що у відповідності до Розділу ІІ Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року №1114, органи місцевого самоврядування можуть порушувати клопотання про присвоєння звання Героя України.

Керуючись вказаним положенням вони закликали Главу держави «повторно присвоїти звання Героя України з удостоєнням ордена Держави (посмертно) Шухевичу Роману Осиповичу та Бандері Степану Андрійовичу – за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежну Українську державу», а Верховну Раду та Кабінет Міністрів України – «публічно підтримати відновлення історичної справедливості».

 

Фото з відкритих джерел28 Січня 2021 p.
©http://briz.if.ua/