Тонкощі вибору акумуляторної батареї


Далеко не кожен власник транспорту слідкує за станом батареї. Це дуже часто призводить до проблем. Гірше за все опинитися далеко від міста з непрацюючою батареєю. Потрібно купити акумулятор до того, як його ресурс буде вичерпано. Кілька порад стануть корисними для недосвідчених покупців. Ключові критерії:

Зважаючи на вище вказані показники можна буде купити АКБ, який буде справно працювати 3-5 років (при дотриманні правил експлуатації).   

Ємність та розміри

Простіше за все замовити таку ж батарею, яка була встановлена раніше. Але така можливість є не завжди: деякі виробники з’являються і зникають. Ємність вказана в Амперах на годину. Це показник від 55 до 80-90 Аг. Малолітражні авто використовують АКБ на 50-60 Аг, а позашляховики – 80-90. Немає сенсу встановлювати більш ємнісний варіант – генератор автомобіля просто не зможе його зарядити.

Всього існує два розміри – європейський та азіатський. Перший варіант встановлюється на більшість авто, але у азіатських компаній батареї вищі та вужчі. Також є різниця між способом кріплення. Є моделі з верхнім та нижнім кріпленням.

Максимальний пусковий струм, вартість та бренд-виробник

Також на акумуляторі є показник 480А, 600А або 550А і т. д. Це максимальний пусковий струм. Така потужність необхідна для обертання стартера. Особливо важливі показники в холодну пору року, коли двигун запустити набагато важче. Чим вища цифра, тим більше струм.

Ціна АКБ досить різна. Вона напряму залежить від технології самої батареї та виробника. Краще надати перевагу відомим брендам. Їх автомобільні аксесуари хоча і коштують дорожче, вони зможуть працювати набагато довше, акумуляторам не страшні морози та глибокий розряд.

Серед відомих виробників немало і вітчизняних компаній. Спеціалісти рекомендують використовувати АКБ від компаній Forse, Maxion, Ista, Varta. Більшість брендів випускає акумулятори в різних цінових діапазонах: економ, стандарт, преміум.   25 Січня 2021 p.
©http://briz.if.ua/