Як варто харчуватись після COVID-19 для відновлення роботи нервової системи. Поради лікаря


Як варто харчуватись після COVID-19 для відновлення роботи нервової системи. Поради лікаря. Фото з відкритих джерел ілюстративнеНі для кого більше не секрет, що COVID-19 таки впливає на нервову систему людини. І, на жаль, ця хвороба перестала бути екзотикою.

Після перенесеного захворювання часто виникає так званий постковідний синдром, який супроводжується вираженою загальною слабістю, дратівливістю, яка не минає протягом кількох місяців, біль голови(внаслідок ураження рецепторів АСЕ2 в головному мозку), депресії та неврози, які пов'язані з безпосереднім впливом вірусу на мозок, а також самоізоляція і зростання напруження в суспільстві, пов'язані з пандемією. Зниження пам'яті і концентрації уваги.

«Після такого шторму нашій нервовій системі потрібно повноцінне відновлення. Нормальний сон, здорове харчування», - розповідає лікар-невропатолог Світлана Анохіна.

Зі слів лікарки, для відновлення нормальної роботи нервової системи необхідні продукти з високим вмістом білків, вітамінів, антиоксидантів, поліненасичених жирних кислот і адекватний питний режим. Важливо пити багато чистої води – не менше, ніж 1,5 літри на добу.

До списку, продуктів, що їх Світлана Анохіна радить вживати в їжу особами, які подолали COVID-19, зокрема, входять:

  1. Риба. Жирні сорти морської риби. Лосось, Скумбрія, Тунець. Це джерело незамінних поліненасичених жирних кислот Омега-3. Ці сполуки використовуються для побудови мієліну, який забезпечує передачу інформації між клітинами. Крім того, риба багата на білок. Це джерело корисної енергії для наших нейронів. 200 грам риби двічі на тиждень буде достатньо.
  2. Волоські горіхи. Це також джерело Омега-3, також містить вітамін В6, калій і магній. Прекрасний стимулятор роботи мозку. А ще в цих горіхах міститься лецитин, який покращує стан судин і активізує пам'ять, знижує рівень холестерину. 3-5 горіхів на день буде цілком достатньо.
  3. Чорний шоколад з високим вмістом какао. Це джерело цинку, кальцію і магнію. Містить велику кількість  поліфенолів, в тому числі і флаванол, які корисні для кровообігу мозку (і не лише мозку).
  4. Яблука. В натуральному соці яблук міститься кверцитин, який сприяє покращенню пам'яті і уваги шляхом підвищення рівня нейромедіатора ацетилхоліну.
  5. Яйця. Це джерело  білку, жирів і вітамінів. 12 вітамінів, в тому числі і групи В, вітаміни А, D, E, холін, а також бета-каротин. Мікроелементи Калій, Магній, Цинк, Залізо, Кальцій. Холін допомагає нам зосередитись і поліпшити нашу працездатність.
  6. Бобові. Звичні горох і фасоля багаті на мікроелементи та вітаміни. Зокрема вітамін К допомагає в синтезі ліпідів і в Тіамін (В1) для покращення когнітивних функцій
  7. Цитрусові. Апельсини і лимони. Цитрусові багаті на вітамін С, який підвищує опірність організму до інфекцій.  Також лимони багаті на Калій і Магній, які покращують функціональний стан нервової системи. Це джерело антиоксидантів, які борються з вільними радикалами.

Отже, будьте здорові і харчуйтесь правильно.

 

Фото з відкритих джерел ілюстративне



20 Січня 2021 p.
©http://briz.if.ua/